وزیر نیرو ایران با هدف توسعه همکاری ها با نخست وزیر عراق دیدار کرد

بغداد – ایرنا - «رضا اردکانیان» وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه همکاری ها به ویژه در بخش انرژی و برق با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اردکانیان در این دیدار که «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، پیرامون مسائل مورد اهتمام از جمله گسترش مناسبات در بخش انرژی و برق با الکاظمی بحث و گفت و گو کرد.

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی صبح امروز چهارشنبه وارد بغداد شده و در بدو ورود با «ماجد مهدی حنتوش» همتای عراقی خود درباره گسترش همکاری های برقی دیدار کرد.

وی در ادامه سفر، با «علی عبدالامیر علاوی» وزیر دارایی و «برهم صالح» رییس جمهوری عراق دیدار و گفت وگو کرد و قرار است بعد از دیدار با نخست وزیری عراق با رییس بانک مرکزی این کشور نیز ملاقات کند.

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار با همتای عراقی خود و برخی دیگر از مقامات ارشد این کشور همسایه و با محوریت توسعه همکاری‌ های برقی ایران و عراق، روز چهارشنبه سفری یک روزه به بغدا آغاز کرده است.

توسعه همکاری‌های تهران – بغداد در حوزه برق، سنکرون (هم فاز) کردن شبکه برق ایران و عراق و همکاری در زمینه آموزش و توسعه شبکه برق دو کشور از جمله محورها و موضوع ‌های گفت و گوی وزیر نیروی کشورمان با مقام های ارشد و وزیر برق عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =