امام‌ خمینی(ره) ارزش‌های دینی را احیا کرد

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: امام‌ خمینی (ره) با نهضت الهی خود موجب احیای مجدد ارزش‌های دینی در کشور و بین مردم شد و این هدف را مقام معظم رهبری ادامه می‌دهند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز چهارشنبه در حاشیه مراسمی که به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد برگزار شد در گفت و گو با ایرنا افزود: احیای تفکر دینی و اخلاقی در دنیای مادی جزو ویژگی‌های منحصر به فرد بنیانگذار جمهوری اسلامی است .

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز ادامه داد: استکبارستیزی، دشمن‌شناسی، ایستادگی در برابر معاندان و منافقان نظام، ساده‌زیستی، مردمداری، حق طلبی و خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم و محرومان جامعه را باید از ویژگری برجسته امام راحل (ره) ذکر کرد.

امام جمعه مهریز اظهار کرد:  ۱۴ خرداد سالروز ارتحال جانسوز امام راحل (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد را باید نقطه عطفی در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی محسوب کرد که هیچگاه فراموش نمی‌شود.

به گفته محی‌الدینی، باید این مناسبت‌های تاریخ ساز که نقش اساسی در کشور اسلامی دارد باید همواره با برنامه‌های مناسب در بین مردم و جوانان زنده بماند و ابعاد آن برای آینده سازان دقیقا تبیین شود.

همچنین فرماندار مهریز با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) گفت: معمار کبیر انقلاب‌اسلامی یک‌ حقیقت‌ همیشه‌ زنده‌ نظام است و برای همیشه نامش پرچم‌ انقلاب‌ و راهش از جمله اهداف‌  انقلاب‌ است‌.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: ۱۴ خردادماه سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به عنوان یک شخصیت برجسته و دوراندیش از اهمیت فراوانی در کشور برخوردار است و به عنوان روز اندوه وداع با مردی است که نهضتی بی‌نظیر را در عالم پایه افکند و در تاریخ جاودانه مانده است.

وی اظهار کرد: یوم‌الله ۱۵ خرداد نیز سرآغاز تحقق اراده‌ مردم این سرزمین در راه مبارزه با استکبار، طاغوت و استبداد و به ثمرنشستن اراده ملت بزرگ ایران است و این قیام نقطه‌ عطف مبارزات در ریشه‌ کن کردن بیداد در کشور شد.

۱۴ خرداد روز تلخ وداع ملت آزاده ایران با مقتدای خویش امام خمینی(ره) در سال ۱۳۶۸ است و همچنین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نقطه عطفی در تاریخ مبارزه ملت آزادیخواه ایران علیه استبداد و استعمار است که با نام، اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی ناگسستنی دارد. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد  قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =