مسجد محوری برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی ضروری است

قزوین- ایرنا - مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: مسجد محوری در محلات کمتر توسعه یافته ضرورتی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و معضلات فرهنگی است و باید مورد توجه مسوولان و متولیان امر قرار داشته باشد.

مریم بیدخام روز چهارشنبه در مراسم جشن تکلیف دختران در مسجد سیدالشهدای شهر قزوین با تاکید بر اهمیت ترغیب والدین به آموزش و تربیت دینی کودکان و نوجوانان، افزود: توجه جدی به موضوع تربیت دینی در جهت شکل گیری شخصیت سالم فرزندان در جامعه از موضوعات مهمی است که والدین باید به آن توجه کنند.
وی با بیان اینکه توجه به نکات تربیتی در سنین کودکی و نشان دادن مسیر صحیح زندگی توسط والدین، کودکان را در مقابل آسیب‌های اجتماعی واکسینه می‌کند، افزود: والدین باید با رفتار صحیح خود به طور عملی الگوی مناسبی برای فرزندانشان باشند تا آنها از همان دوران رفتار صحیح را فرا بگیرند.
بیدخام با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پایگاه‌های فرهنگی و مساجد در محلات، برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی برای اهالی است، افزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی به ویژه در محلات کمتر توسعه یافته علاوه بر پر کردن اوقات فراغت به نحو مطلوب، نشاط را در دل کودکان این مناطق ایجاد می‌کند.
وی افزود: اگر از سن کودکی فرزندانمان را با مساجد و محیط‌های مذهبی آشنا کنیم، پایه‌های اعتقادی و دینی آنها مستحکم می‌گردد و در جوانی و نوجوانی در مواجه با  آسیب‌های اجتماعی از امنیت بیشتری برخوردار خواهند شد.
در ادامه این مراسم از دختران محله که به سن تکلیف رسیده بودند با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =