ادامه خشونت علیه معترضان؛ ترامپ تانک‌ها را روانه خیابان‌ها می‌کند

تهران- ایرنا- با ادامه اعتراضات سراسری آمریکا که توسط نیروهای نظامی به خشونت کشیده شد، مقامات نظامی واشنگتن اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور قصد اعزام تانک‌ها و خودروهای نظامی به خیابان‌ها را دارد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، ترامپ با ادامه اعتراض‌ مردم آمریکا به مرگ فجیع جورج فلوید توسط پلیس این کشور، تهدید به گسیل نیروهای ارتش این کشور به سراسر ایالات متحده برای سرکوب اعتراض‌ها کرده است.

در حالیکه مقامات دفاعی آمریکا از تهدید ترامپ برای اعزام تانک‌ها به خیابان‌ها می‌گویند، یک مقام آمریکایی مدعی شده که منظور ترامپ به طور خاص گشت زنی تانک‌ها در خیابان‌ها نبوده، بلکه وی در گفتگوها فقط به آن اشاره کرده، زیرا "به عقیده من تنها کلمه نظامی است که وی می‌داند."

از طرفی منابع آگاه همچنین اعلام کردند که ترامپ با مشاوران خود درباره به کارگیری خودروهای نظامی یا نوعی از سخت افزار مورد استفاده ارتش برای تحت کنترل در آوردن اوضاع رایزنی کرده است.

روز دوشنبه مقامات اجرایی آمریکا به منظور اجرای مقررات منع آمد و شد صدها معترض را از پارک لافایت در واشنگتن متفرق کردند.

یک مقام ارشد کاخ سفید روز سه شنبه فاش کرد که ترامپ امید دارد تا اقدام خشونت آمیز در واشنگتن عبرتی برای دیگر نقاط کشور شود.

دو تن از مقامات وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفتند که رئیس جمهوری این کشور دوشنبه شب برای نمایش قدرت علیه تظاهرات کنندگان دستور پرواز جنگنده‌- بمب افکنهای ارتش آمریکا بر فراز آسمان واشنگتن را داده است.

امروز نیز مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا از گارد ملی این کشور خواسته تا یکهزار و ۶۰۰ نیرو به واشنگتن اعزام کنند.

سه مقام ارشد دفاعی آمریکا نیز به نشریه دیلی بیست گفتند که ایده اعزام نیروهای ارتش این کشور توسط کاخ سفید ارائه شده نه وزارت دفاع و صدها عضو بخش ۸۲ هوابرد ارتش آمریکا نیز پیش از وعده ترامپ برای اتخاذ رویکرد خشونت بار علیه اعتراضات در آمریکا، به حالت آماده باش درآمده‌اند.

مقامات دفاعی آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که ارتش و گارد ملی آمریکا در حال انجام عملیاتی با عنوان "تیمس (Themis)" هستند.  

برخی منابع آگاه با اشاره به طی کردن مسیر کلیسا سنت جونز توسط ترامپ گفتند که رئیس جمهوری امید داشت تا این حرکت وی پیامی را با مضمون تسلط نیروها برای بازگرداندن قانون و نظم اشاعه دهد.

در جریان اعتراض‌های هشت روزه آمریکا تاکنون دست کم ۱۳ نفر کشته شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =