طرح جامع هوشمندسازی نظام مالیاتی بزرگترین پروژه الکترونیکی کشور است

سنندج - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی گفت: طرح جامع هوشمندسازی و الکترونیکی کردن نظام مالیاتی، بزرگترین پروژه الکترونیکی در کشور است.

نادر جنتی عصر سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان اظهار داشت: امروزه در سطح دنیا و در ارتباط با نظام مالیاتی، کشورها از شیوه سنتی گذر و به سمت نظام هوشمند و الکترونیکی حرکت کرده‌اند.

 وی اضافه کرد: طرح جامع هوشمندسازی و الکترونیکی کردن نظام مالیاتی، بزرگترین پروژه الکترونیکی کشور است که تمام پایه‌های مختلف و متنوع شغلی و درآمدی و امور مربوط به آنها را در برمی‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی افزود: تنها با اطلاعات دقیق و شفاف مالی مودیان است که می‌توان عدالت مالیاتی را متصور شد در غیر این صورت این امکان فراهم نیست.  

جنتی تاکید کرد: از زمان تصویب قانون جامع مالیاتی در سال ۱۳۴۵ تاکنون حتی یک نفر نسبت به مالیات حقوق اعتراض نکرده چرا که همه چیز در این بحث کاملا شفاف و مشخص است.

 وی یادآور شد: وقتی اطلاعات شفاف باشد، درآمد، سود و در نتیجه میزان مالیات روشن و مشخص است و این عین عدالت است.

معاون اقتصادی استاندار کردستان نیز با اشاره به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و رکود فعالیت بازار خواستار توجه بیشتر سازمان امور مالیاتی در امر ایجاد معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی شد.

خالد جعفری همچنین با قدردانی از زحمات مجموعه مالیاتی کشور اظهار داشت: امروزه برای رصد فعالیت‌های اقتصادی نیازمند شفافیت مالی مودیان و سازوکار مربوط هستیم.

مدیرکل جدید امور مالیاتی کردستان نیز ضمن اشاره به رئوس برنامه هایش گفت: اخذ مالیات با اصول و بدون کمترین هزینه اجتماعی با استفاده از ریزداده‌ها و بسترهایی که سازمان امور مالیاتی جهت اخذ اطلاعات مالی مودیان در راستای طرح جامع مالیاتی فراهم کرده از اهداف این اداره کل است.   

در این مراسم از زحمات چندین ساله علیرضا الوندی در این مسوولیت قدردانی و حسن سجودی به عنوان مدیرکل جدید امور مالیاتی کردستان معرفی شد.

سجودی پیش از این به عنوان معاون حسابرسی مالیاتی امور مالیاتی استان گیلان مشغول خدمت بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =