آغاز طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در مناطق شهری قزوین

قزوین - ایرنا - مسؤول گسترش مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین از آغاز طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در مناطق شهری قزوین از ۱۲ خرداد خبرداد و گفت : مراکز خدمات جامع روستایی در گام بعدی تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

منیر سجادی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب افزود: طرح ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت» گام کلیدی برای ارتقای سلامت جامعه از طریق توانمندسازی خانواده‌ها است و این طرح با هدف ارتقای سلامت و پیشگیری، مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها و بازتوانی و توانبخشی در گروه بیماران حاد و مزمن و به منظور عملیاتی کردن مراقبت در نظام ارائه خدمات در قالب سطح بندی اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامتی، نیازمند برنامه‌ریزی است یادآورشد : طرح ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت » اقدامی موثر برای حفظ سلامت می باشد و لازم است همه مردم، برای تامین سلامت فردی و جامعه خود مشارکت مطلوب داشته‌ باشند و با تغییر در شیوه و اصلاح زندگی و در نتیجه، انتخاب‌های سالم برای زندگی سالم، شاهد ارتقای سلامت در سطح خانواده ها باشیم.

سجادی افزود : در شهرستان قزوین و برای اجرای این طرح ملی، هر مراقب سلامت، ۲۵ داوطلب سلامت را جذب می کند و هر داوطلب سلامت، ۴۰ سفیر سلامت را انتخاب می کند که در مجموع، در شهرستان قزوین، سه هزار و ۶۵۰ داوطلب سلامت و ۱۴۶ هزار سفیر سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت شهری انتخاب می شوند.

به گفته مسؤول گسترش مرکز بهداشت شهرستان قزوین، سفیران سلامت با اصول پیشگیری از بیماری ها واگیر، تغذیه سالم، بازتوانی افراد سالمند و بهبود کیفیت زندگی، کنترل سوختگی یا مثلا سقوط از ارتفاع و درمان های اولیه آشنا می شوند و تا زمانی که نیروهای حرفه ای و آموزش دیده، به یاری افراد نیازمند به خدمات پزشکی برسند، می توانند اقدامات اولیه را انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =