روزانه بیش از پنج هزار عدد ماسک در جوانرود تولید می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: بیش از پنج هزار عدد عدد ماسک بهداشتی روزانه با همت مسوولان در شهرستان جوانرود تولید می‌شود.

دکتر قباد محمدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارگاه تولید ماسک جوانرود افزود: موثرترین وسیله برای پیشگیری از ویروس کرونا ماسک است که خوشبختانه با همت فرماندار ، فرمانده سپاه ناحیه و مجموعه مردم و مسوولان جوانرود، این شهرستان رتبه دوم تولید ماسک استان کرمانشاه را به خود اختصاص داده است.

وی اظهارداشت: با برنامه ریزی صورت گرفته از طریق شرکت های پخش، ماسک های تولیدی مازاد بر نیاز در جوانرود در سطح استان توزیع می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به توقیف تولید ماسک درکرمانشاه اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۰ روزی است به دلیل کمبود پارچه تولید ماسک در کرمانشاه متوقف شده است اما از امروز با تامین پارچه مورد نیاز تولید ماسک در این شهر شروع شده و از روز شنبه با تولید روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک بهداشتی بین داروخانه های استان کرمانشاه توزیع خواهد شد.

محمدی، به اختصاص تجهیزات و امکانات بهداشتی به بیمارستان حضرت رسول (ص) شهرستان جوانرود خبرداد ویادآورشد: این امکانات و تجهیزات شامل تجهیزات حفاظت فردی و امکاناتی که در پیشگیری از بیماری کرونا موثر هستند اختصاص می یاید.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزارنفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۱۲ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (چهاردهم خرداد) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سه هزار و ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۹۳ مورد بستری و  دو هزار و ۶۴۱ از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان باختند و افزایش نسبی فوتی ها را شاهد هستیم که امیدواریم استثنایی باشد. از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون هشت هزار و ۱۲ نفر جان خود را از دست داده اند.