امام جمعه کرمان :امام خمینی (ره) بانی آزادی انسان ها در قرن حاضر است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان امام خمینی (ره ) را بانی آزادی انسان در قرن حاضر خواند و گفت: امام راحل حوادث تاریخی معاصر را خوب می شناخت و درک کرده بود و می دانست که چگونه جریانات مذهبی و دینی با شخصیت های بزرگ یکی پس از دیگری پا به میدان مبارزه گذاشتند اما موفق نشدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) در سه شنبه شب در کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه تعهد حضرت امام خمینی(ره) یکی دیگر از برجستگی های شخصیتی ایشان بود،  بیان کرد: امام در بحث تعهد مصداق آیه شریفه  «قولوا لااله الا الله تفلحون» است یعنی غیر از خدا، امام به هیچ کس و هیچ چیز فکر نمی‌کرد  و نه تنها در محراب عبادت بلکه در صحنه سیاست، زندان و شب دستگیری نیز تمام توجه‌اش به خداوند بود .

امام جمعه کرمان در ادامه بیان داشت: امام در دوران اوج قدرت به آبروی افراد توجه داشتند به طوری که وقتی به امام خمینی (ره) عنوان شد که یکی از نمایندگان بسیار ضعیف است امام فرمودند: قبل از انتخاب ایشان آبرو داشته اند و اکنون آیا عزل من در آبروی ایشان تاثیر ندارد؟ به گونه ای با ایشان صحبت کنید که خودشان استعفا دهند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: یکی دیگر از ابعاد شخصیت امام تعقل بوده است و بدون حساب و کتاب نه صحبتی می کردند و نه سازش و نه وارد صحنه می شدند و شخصیتی کاملا منطقی و معقول و با برنامه بودند.

وی عرفان و فیلسوف بودن را از دیگر ابعاد شخصیتی امام نام برد و گفت: امام خمینی (ره) یک شخصیت دو ابعادی بودند یعنی در عینی که تکلیف محور بودند روحیه تعبد بالا و به مساله عقل نیز کاملا توجه داشتند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اضافه کرد: مقام معظم رهبری برجسته ترین شاگرد امام راحل بودند که با همان صلابت، توانمندی و اقتدار امام، رهبری انقلاب اسلامی را این مسئولیت خطیر را پس از رحلت ایشان  با صلابت و شجاعت هرچه تمام‌تر و با تدبیر در حوزه‌های مختلف بر عهده گرفتند و در این مدت انقلاب اسلامی را از خطرات و تهدیدهای مختلف داخلی و خارجی به سلامت عبور و نجات داده و تمامی فتنه‌های داخلی و خارجی را با درایت، خنثی کردند.

وی با بیان اینکه دوست و دشمن در محافل خصوصی و عمومی خود اقرار و اعتراف کرده اند که رهبری آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای بعد از امام راحل بی‌نظیر بوده است گفت: این امامین، انقلاب اسلامی را به فضل خداوند متعال در چله اول با موفقیت پیش برده و وارد چله دوم کردند.

وی در ادامه گفت: قیام ۱۵ خرداد نیز مبارزه‌ای جدی از ملتی فداکار برای انجام مأموریتی جهانی و سرنوشت ساز بود که فداکاری قابل توجه تاریخی مردم در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ و شهیدان آن روز و نیز شهدای دیگری از جمله شهدای دفاع از امنیت کشور، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای دفاع از سلامت مردم، شهدای مدافع حرم و در رأس آنها سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای راه اندیشه این انقلاب و اسلام که در این مسیر گام برداشتند غیرقابل فراموش شدن است.  

حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی گفت: امیدوارم نسل جوان ما در رابطه با شخصیت برجسته امام مطالعه دقیق داشته باشند و چهره‌های عملی که در مکتب امام رشد کرده و خودشان مکتب‌ساز شدند همانند سردار شهید سلیمانی را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =