امام جمعه بهاباد: سیره امام خمینی( ره) عامل نجات محرومان است

یزد– ایرنا- رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده در تاریخ ایران و جها است، گفت: نام امام راحل پرچم انقلاب، سیره زندگانی آن حضرت، ادامه راه انقلاب و اهداف آن بزرگوار نجات بخش محرومان و مستضعفان است.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی روز چهارشنبه در حاشیه مراسمی که به مناسبت سالگرد امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد برگزار شد، در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: آرمان ها و اندیشه های امام امت برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) است باید برای همیشه از آن مراقبت کرد.

وی سیره و منش امام راحل را چراغ راه انقلاب و نجات دهنده کشور از نیرنگ دشمنان و استعمارگران دانست و افزود: حضرت امام(ره) با روحیه انقلابی و بهره‌گیری از آموزه‌های اسلامی توانست ملت را از چنگ طاغوت و طاغوتیان نجات دهد ،هویت ایرانی و  اسلامی را به جوانان ایران بازگرداند.

رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با بیان اینکه امروزه راه و مکتب امام (ره) الگوی بسیاری از آزادی‌خواهان جهان است افزود: معمار کبیر انقلاب توانستند با پیروزی انقلاب تحول عظیمی در حوزه تمدن نوین اسلامی ایجاد کند.

امام جمعه بهاباد از انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک معجزه قرن بیستم یاد کرد و گفت: اندیشه‌های متعالی حضرت امام (ره) عامل پیروزی انقلاب و جهانی شدن آن است و امروز هم جمهوری اسلامی با هدایت‌های خلف صالح حضرت امام (ره) ، مقام معظم رهبری مسیر پیشرفت و توسعه را با سرعت می‌پیماید و گفتمان مقاومت و پایداری نظام امروز در سطح جهان است.

ابراهیمی بشکانی در ادامه با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ خاطرنشان کرد : ۱۵ خرداد هیچگاه از صفحه تاریخ ایران محو نخواهد شد، این روز آغازی بود برای کاری بزرگ و آن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: قیام حق‌طلبانه ١۵ خرداد نیز مطلع حرکتی در تاریخ این مرز و بوم شد تا وجدان‌های آزادیخواه را بیش از پیش بیدار و بساط ظلم و جور طاغوت را با فریادهای  آزادی‌خواهی ملت بزرگ ایران در هم پیچید.

امام جمعه بهاباد تصریح کرد:  امام خمینی (ره) ، انقلاب اسلامی را به اوج عظمت و شکوه و همچنین ملت مسلمان ایران را به عزت و سعادت و مسیر حق و حقیقت راهنمایی کرد.

همچنین به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و شهدای ۱۵ خرداد امروز مراسمی در شهر بهاباد برگزار شد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فا صله ۲۰۰ کیلو متری شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =