تندباد با سرعت ۱۰۸ کیلومتری برخی نقاط کردستان را در نوردید

سنندج - ایرنا - کارشناس هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته وزش شدید باد پدیده غالب در این استان بود که شدت آن در آویهنگ سنندج و بهارستان بیجار به ۱۰۸ کیلومتر در هر ساعت رسید.

خبات قمری شعبانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته ۱۲ ایستگاه از ۲۴ ایستگاه هواشناسی کردستان وزش باد بالای ۷۰ کیلومتر را ثبت کردند که بیشترین میزان آن در هر ساعت آویهنگ سنندج و بهارستان بیجار هر کدام ۱۰۸ کیلومتر، قاملوی قروه ۱۰۰ کیلومتر و دهگلان ۹۷ کیلومتر بود.

وی اضافه کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز چهارشنبه تا اواسط هفته آینده جو بیشتر مناطق استان پایدار بوده و وزش باد گاهش شدید در بعد از ظهرها پدیده قابل ملاحظه دیگری نخواهیم داشت.

قمری یادآور شد: از لحاظ دمایی نیز از امروز تا اواسط هفته آینده، حداکثر دما ثابت خواهد ماند اما دمای حداقل (شبانه و صبحگاهی) بطور میانگین روند کاهش به خود می‌گیرد.

بارش نزولات جوی این استان در آمار سال زراعی جاری (اول مهر ۹۸ تا آخر فروردین ۹۸) به صورت میانگین ۴۴۳ میلی‌متر بارندگی در این استان ثبت شده که در مقایسه با ۷۱۶ میلی‌متر مدت مشابه سال گذشته از ۳۸ درصد کاهش برخوردار است.

میزان بارندگی کردستان در مقایسه با میانگین بلند مدت ۳۰ ساله خود نیز حدود ۴۵۳ میلی متر برآورد شده که در این بخش نیز ۲ درصد کاهش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =