۷۴ تخت آی‌سی‌یو در آذربایجان‌غربی فعال است

ارومیه- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر، ۷۴ تخت بیمارستانی در استان فعال بوده و در راستای خدمت به بیماران از جمله مبتلایان به بیماری کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابراهیم حسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، حواله ۳۶ تخت به همراه ونتیلاتور از وزارت بهداشت دریافت شده که از این تعداد، ۱۰ تخت را تحویل گرفته ایم.

وی اضافه کرد: ۲۶ تخت دیگر نیز طی روزها و هفته‌های آینده به بخش های آی سی یو در آذربایجان غربی اضافه می شود.

وی بیان کرد: ۱۰ تخت تحویل گرفته شده در بیمارستان طالقانی ارومیه که مرکز ویژه درمان بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی است، مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی همچنین با ابراز نگرانی از روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان ادامه داد: این روند از اوایل خردادماه جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

حسنی گفت: یکی از دلایل مراجعه بدحال بیماران به بیمارستان ها، تاخیر آن‌ها در مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی تا پیش از دولت تدبیر و امید، در حوزه بهداشت و درمان یکی از استان‌های پایانی جدول بهره مندی از امکانات این بخش بود ولی در حال حاضر با تلاش دولت تدبیر و امید، به استاندارد کشوری تخت بیمارستانی رسیده است.

در حال حاضر بیش از پنج هزار تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی فعال است که با راه اندازی برخی بیمارستان های جدید نظیر بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی زنان ارومیه، این رقم افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =