۱۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83809585
۳ نفر

برچسب‌ها

۱۴ خرداد وداع با معمار کبیر انقلاب   

کرمان – ایرنا – مناسبت ۱۴ خرداد بهانه ای است تا به یاد آوریم روز وداع از معمار کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را که عظمتی بزرگ چون انقلاب شکوهمند اسلامی را در یکی از  پرآشوب ترین دوران ها با معرفت ،آگاهی و شناخت آفرید.

به گزارش ایرنا، امام خمینی (ره) با علم به تاریخ و شناخت مردم در کنار توکل به خداوند در تمامی عرصه ها در کنار مردمی غیور و و فرهیخته که ظلم آن ها را دوره کرده بود با شعار شهادت طلبی و ریختن برنامه ای مدون و آوردن مردم به صحنه  پرده از ظلم برانداختند و انقلاب را به وجود آوردند.

در ۱۴ خرداد سی و یک سال قبل رهبری را از دست دادیم که توانست علاوه بر اینکه پایه گذار حکومت اسلامی در کشور بزرگ ایران باشد آن را در بیرون از مرزهای جغرافیایی و ذهن  اندیشمندان خارجی نیز بنا سازد.

امام راحل بهترین الگو، اسوه صبرو شکیبایی و خودباوری در عصر ما بودند که از جمله ویژگی های بارز ایشان تقوا، نظم و انضباط در کارو تحصیل مداوم بود که ایشان را به این مقام و منزلت رساندند.

ایشان با حمایت خود از مظلومین و زیر سئوال بردن استکبار جهانی توانستند مردم را از تنگناهایی که ساخته و پرداخته استکبار بود نجات داده و با زنده کردن امید و خودباوری در مردم آن ها را به سمت استقلال بکشانند.

سی و یک سال از رحلت امام خمینی (ره) می گذرد و آنچه که در این میان نام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را زنده نگه داشته است همان تقوای الهی و خون هزاران شهیدی است که در راه بر جای ماندن این انقلاب ریخته شده است .

حضرت امام خمینی (ره) تمام جوامع اسلامی را یکی می دانست و امروز در تحقق آرمان های امام که یکی از  آن ها آزادی مردم مظلوم فلسطین بوده است همچنان دفاع ادامه دارد.

بسیار شهیدانی که در این مسیر تا به امروز برای امنیت و استقلال  کشور جان خود را فدا کردند و نشان دادند که ملت ما ملتی است که برای امنیت کشورش شعار شهادت طلبی را تحقق می بخشد.     

شهادت جوان ۲۰ ساله کرمانی در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ و شهدای دفاع از سلامت مردم، مدافعان حرم که در راس آن ها سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی بود و همچنین شهدای راه اندیشه این انقلاب و اسلام  چه در داخل کشور و چه بیرون از مرزهای جغرافیایی همگی مهر تائیدی است بر اینکه  دفاع از انقلاب جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد.

باشد تا بتوانیم یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب و همه شهدا از جمله شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشته و شرایطی بسیار بهتر را فراهم کنیم تا جوانان ما با مطالعه شخصیت این امام برجسته و همچنین سرداران بزرگ اسلام از جمله سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و حمایت و اطاعت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای، خود و مملکت خود را در جهت کمال و سعادت رشد داده و نام و پرچم ایران را مثل همیشه بر بلندای جهان برافراشته نگه داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =