جوانان برای مهار کرونا بکارگیری شوند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه بااشاره به شروع پیک دوم کرونا در استان گفت: از ظرفیت جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد برای مقابله و مهار بیماری کرونا استفاده شود.

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: بیماری کرونا یک تهدید جدی برای جامعه است که در صورت کنترل نشدن می تواند بحران شدیدی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه باید تهدید کرونا مدیریت شود، گفت: جوانان کشور از ابتدای شیوع این بیماری ثابت کردند که می توانند از آن یک فرصت بسازند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به راه اندازی پویش همدلی در کشور، افزود: این پویش که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد شد، تهدید کرونا را به فرصت اتحاد ملی و همدلی مردم تبدیل کرد.

بازوند با بیان اینکه در حال طی کردن پیک سخت کرونا در استان کرمانشاه هستیم، عنوان کرد: یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در پیک دوم بیماری یابی فعال دانشگاه علوم پزشکی است.

وی ادامه داد: براساس آمار ارایه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی روزانه ۶۰۰ مورد آزمایش کرونا در کرمانشاه انجام می شود که صد مورد آنها مثبت است و ۱۰ درصد بیماران نیاز به بستری دارند.

استاندار کرمانشاه توضیح داد: باید از راه های مختلف با کمک مردم مراقبت های لازم را به عمل آوریم تا شاهد افزایش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا نباشیم.

بازوند از سازمان های مردم نهاد به عنوان یک ثروت برای کرمانشاه یاد کرد و گفت: انتظار داریم که سازمان های مردم برای کنترل بیماری کرونا پای کار آیند و برای آموزش در کنار مردم قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به برنامه های اداره کل ورزش و جوانان انتقاد کرد و گفت: ما خواهان تحول در رسیدگی به امور جوانان هستیم اما گویان مدیران استان و به ویژه اداره کل ورزش و جوانان اعتقادی به این موضوع ندارند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اداره کل ورزش و جوانان باید وزن رسیدگی به امور جوانان را افزایش دهد، گفت: مدیران استان برنامه خود برای رسیدگی به امور جوانان را ارایه دهند.

بازوند افزود: امروز مهمترین مشکل جوانان کرمانشاه اشتغال است اما به دلیل ضعف برنامه ارایه شده اقدامات و وظایف دستگاه ها برای برطرف شدن این مشکل ارایه نشده است.

وی عنوان کرد: این اداره کل همچنین تاکنون برنامه مشخصی در رابطه با اقدامات انجام شده در سال گذشته ارایه نکرده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۲۰۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه) ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها