فرماندار: مشکلات معدن مولیبدن میانه حل شده است

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه میانه از حل مشکلات معدن مولیبدن این شهرستان با طرح آن در کارگروه اقتصاد مقاومتی قضایی استان آذربایجان شرقی خبرداد و گفت:  بعد از رفع کامل مشکلات، سرمایه گذار مولیبدن امور اجرایی را آغاز و برداشت مواد معدنی را شروع خواهد کرد.

محمدرضا مشایخی در گفت و گو با ایرنا از تصویب شروع چند پروژه اولویت دار و مورد نیاز شهرستان در جلسه ای با مدیران کل استان خبر داد و گفت: عملیاتی شدن واگذاری پهنه برای سرمایه گذاری پرلیت در منطقه میانه از جمله مصوبات این جلسه است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس هماهنگی های انجام شدهاپروژه های عمرانی مورد پیگیری از هفته آینده اجرایی می شود، اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری با جلب مشارکت مردمی و اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری همچنین تامین مابقی اعتبارات از محل اعتبارات اداره کل منابع طبیعی استان را از نیازهای اساسی شهرستان برای تقویت سفره های زیرزمینی، چشمه ها و قنات ها  عنوان کرد.

فرماندار ویژه میانه همچنین گفت: در این جلسه مقرر شد پل قوری چای در مدت ۳ ماه از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان با تامین اعتبارات لازم به اتمام برسد.

وی تجهیز کارگاه برای شروع عملیات زیرسازی،  بهسازی و آسفالت ۶ کیلومتر از راه میانه - هشترود از ۱۷ خرداد، زیرسازی و تثبیت بهسازی، آسفالت میدان دفاع مقدی تا پلیس راه میانه- زنجان که ورودی تهران محسوب می شود، ساماندهی، بهسازی و آسفالت چند کیلومتر باقیمانده از محور فیروزآباد، میانه، بهسازی و آسفالت ۴ محور روستایی در ۶ ماهه نخست سال جاری ، تکمیل روشنایی میانه از طرف زنجان، ارتقای وضعیت جاده و ارتقای وضعیت موجود محور میانه به سمت ترک تا سه راهی روستاهای که و زاویه، زیر ترافیک بردن چند کیلومتر از چهارخطه میانه به زنجان را از مهمترین طرح های شهرستان برشمرد.

مشایخی تسریع در روند مطالعه جامع شهری، تکمیل مجموعه ورزشی کارگران با اتمام استخر و زمین ورزشی در نیمه اول سال جاری و شروع احداث مدرسه، اجرای خیابان و شبکه فاضلاب در انتهای شهرک ولیعصر واقع در سکونتگاه غیررسمی را از دیگر موارد مطرح شده و مصوب در جلسه دیروز استانی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ رئیس وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از کشف بزرگترین ذخیره پورفیری مولیبدن پورفیری کشور در سیه کمر شهرستان میانه خبر داد.

محمد جعفر عظمایی اعلام کرد: مقدار کل ذخیره کانسار مولیبدن سیه کمر ۱۰۵.۶ میلیون تن تخمین زده شده است.

وی گفت: از این مقدار ذخیره ۳۹.۲ میلیون تن با عیار۵۳۹ گرم در تن مولیبدن به عنوان ذخیره قطعی و مقدار ۶۶.۴ میلیون تن با عیار ۲۶۶ گرم در تن مولیبدن به عنوان ذخیره احتمالی رده بندی می شود.

 مطالعات کارخانه های فرآوری بزرگترین ذخیره مولیبدن پورفیری کشور در میانه همزمان با انجام مراحل اکتشاف آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =