۱۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83809457
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

قدرت ایران مدیون ولایت فقیه است

یزد- ایرنا - کارشناسی مذهبی گفت: قدرت و عظمت ایران در جهان نزد ملت‌ها و کشورهای مختلف به دلیل رهبری حضرت امام‌ خمینی (ره) و اصل ولایت‌فقیه است و باید این اقتدار را با عمل به وصایای ایشان حفظ کنیم.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر علیانژاد سه‌شنبه شب در مراسم سالگرد ارتحال امام و شهدای  ۱۵ خرداد در مسجد جامع باغ بهار مهریز افزود: امروز مقام معظم رهبری با صلابت تمام اهداف و آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی را ادامه می‌دهند و موجب شکست دشمن شدند.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) شخصیتی بود که ویژگی‌های خاصی داشت و او را از دیگر رهبران نهضت‌های دنیا متمایز می‌کرد چون ایشان شخصیت الهی بی‌نظیر و تاریخی بود و موجب جلب و جذب آحاد مردم و سایر ملل به انقلاب ایران شد.

این استاد حوزه خاطر نشان کرد: از ویژگی‌های امام راحل (ره)  مردمی بودن آن حضرت بود و به شدت مردم را باور داشت و قایل به این بود که انسان‌ها دارای فطرتی الهی هستند و در حقیقت این ارتباط میان ایشان و مردم دوسویه بود.

علیانژاد تصریح کرد: همدلی و همراهی با مردم از دیگر ویژگی‌های حضرت امام(ره) بود که با آحاد جامعه خیلی ساده و روان صحبت می‌کردند و در عین حال ایشان شخصیتی بسیار ساده زیست بودند.

این کارشناس مذهبی، ثابت قدم بودن را از دیگر خصوصیات حضرت امام برشمرد و بیان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی در مسیری که الهی بود و به آن اعتقاد داشتند ثابت قدم بود و هرگز اهل تزویر و ریا نبود.

علیانژاد با اشاره به ویژگی آرامش روحی امام(ره) افزود: قوت و قدرت و آرامش ایشان ‌ریشه در معنویت داشت و این روحیه را در خلف صالحش رهبر معظم انقلاب می‌توان دید که در اوج مشکلات، کشتی انقلاب را به ساحل آرامش هدایت می‌کنند.

وی تصریح کرد:  از سفارش  امام راحل، لزوم تاکید بر حفظ وحدت در جامعه بین مسلمین است که اگر خدای ناکرده خللی بین این صفوف ایجاد شود دشمن از این موضوع علیه آنان استفاده می کند.

۱۴ خرداد روز تلخ وداع ملت آزاده ایران با مقتدای خویش امام خمینی(ره) در سال ۱۳۶۸ است و همچنین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نقطه عطفی در تاریخ مبارزه ملت آزادیخواه ایران علیه استبداد و استعمار است که با نام، اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی ناگسستنی دارد. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد  قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =