سخنگوی انصارالله: ائتلاف سعودی در پوشش حمایت از یمن گدایی می‌کند

تهران – ایرنا - «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن سه‌شنبه شب در واکنش به نشست ریاض که باهدف ادعایی جمع‌آوری کمک مالی برای یمن برگزار شد، گفت: کشورهای متجاوز در پوشش حمایت از یمن گدایی می‌کنند.

به گزارش المسیره یمن، عبدالسلام در توییتی نوشت: نیروهای دشمن با تجاوزگری و محاصره پیش از هرچیزی از جهت اخلاقی و سیاسی ورشکسته شدند و با [برگزاری] کنفرانس ریاض در پوشش حمایت از یمن به شکل گدا ظاهر شدند.

سخنگوی انصارالله با انتقاد از شرکت کشورها در کنفرانسی که ریاض برای یمن برگزار کرده، نوشت: شرکت‌کنندگان در این کنفرانس نباید پشت سر تبلیغات مجرمان قرار بگیرند.

وی در ادامه نوشت: به هر کشوری که تمایل دارد به یمن کمک کند، می‌گوییم با برداشتن محاصره و توقف حملات از یمن حمایت کنید.  

ریاض پایتخت عربستان سعودی روز سه‌شنبه میزبان نشستی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مالی برای یمن بود که به صورت ویدیو کنفرانس با مشارکت بیش از ۱۰۰ کشور برگزار شد.

در پایان این نشست ادعا شد که بیش از یک میلیارد دلار برای کمک به یمن جمع‌آوری شده است.

پیش تر «ینس لارکیه»   سخنگوی هماهنگ‌کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد روز شنبه در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات مالی خود عمل کنند.

وی تاکید کرد، عدم حمایت مالی مطلوب، باعث کاهش مکمل‌های غذایی برای حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار کودک و زن باردار خواهد شد که به معنای مرگ آنها است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha