عصری که امام خمینی آغاز کرده جهان را تغییر داده‌است

قم – ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت: مکتب امام(ره) مبتنی بر فطرت انسانی است به همین دلیل هر کس در هر گوشه عالم این شعار و این مکتب را که امام برای بشیریت تعریف کرده است، بشنوند با تمام وجود به سمت آن حرکت می کند به همین دلیل عصری که امام آغاز کرده جهان را تغییر داده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رضا عزت‌زمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه یکی از اساسی ترین و محوری ترین اصول مکتب امام، مردم و اعتقاد به نقش مردم است گفت: حضور و نقش آفرینی مردم در تمام عرصه ها، یک اصل اساسی در مکتب امام است که این اصل، نشات گرفته از عمق اعتقادی امام(ره) است.

وی  اظهار داشت: مکتب امام دارای اصول و چارچوب هایی است که این مکتب بر اساس آن اصول پایه گذاری شده است و بناها و زیربناها آن همراه با این اصول، برون داد بیرونی این مکتب را رقم زده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با تاکید بر اینکه در تفکر ولایتمدارانه الهی مردم نقش کلیدی دارند، گفت: حضور و نقش آفرینی مردم برای اقامه کلمه توحید در نگاه ادیان الهی جایگاه اساسی دارد و لذا قیام امام نیز در مسیر همان راه انبیا در هدایت انسانهاست.

وی با بیان اینکه در مبانی امامخمینی(ره) جایگاه مردم، یک اصل اساسی است گفت: اعتقاد امام به مردم از سر ناچاری و مبتنی بر اقتضائات سیاسی نیست بلکه ناشی از نگاه فقهی، اعتقادی و فلسفی امام است.

عزت زمانی با تاکید بر اینکه نقش مردم در نگاه امام تزئینی نیست، اظهار داشت: همانگونه که دین متعلق به مردم است، حکومت نیز متعلق به مردم است به همین دلیل حضور مردم و نقش آفرینی آنها در مکت و نگاه امام بسیار ضروری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با تاکید بر اینکه تا زمانی که آمادگی شکل گیری حکومت الهی در مردم وجود نداشته باشد، امکان تحقق این چنین حکومتی وجود نخواهد داشت اظهار داشت: تحقق حکومت الهی و شکل گیری قسط و عدل در گرو حضور مردم در تمام عرصههاست.

وی گفت: حرکتی که امام خمینی(ره) آغاز کرده است با یک قوت و سرعت بی نظیری در حال پیشرفت است ولی این حرکت شتابان به معنای رسیدن به تمام آرمان های امام نیست.

عزت زمانی، ادامه داد: اگر چه ایران اسلامی مرکز ثقل این تفکر است ولی اگر کسی تصور کند با دشمنی کردن با انقلاب اسلامی، می تواند این نور را خاموش کند، این خیالی خیام است چرا که این مکتب نشات گرفته از نگاه توحیدی و فطرت انسانهاست.

وی گفت: انقلاب اسلامی پایه های خود را مستحکم کرده و به طور دائم در حال بازخوانی خود است و در درون خود قابلیت بازآفرینی و طراحی های نو دارد که در مسیر حرکت به سمت آرمان های خود با قدرت در حال پیشرفت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم، بیان کرد: با وجود حرکت پرشتاب به سمت آرمان های انقلاب، ولی باید بگوییم که تا رسیدن به قله های آرمانی ترسیم شده امام فاصله زیادی داریم.

عزت زمانی، اعتقاد و حرکت در مسیر مکتب و آرمان های انقلاب و امام خمینی را ضروری دانست و ادامه داد: دلیل نرسیدین به قله های ترسیم شده انقلاب این است که مسئولان ما باور بو اعتقاد به این مکتب نداشته و تمام وجود خود را خرج این مکتب نکرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =