فعالیت استخرهای شنا در کردستان فعلا ممنوع است

سنندج - ایرنا - دبیر هیات پزشکی ورزشی کردستان گفت: با توجه به اینکه وضعیت استان بویژه سنندج از لحاظ آمار مبتلایان به کرونا قرمز است، فعلا استخرهای شنا بسته‌اند و اجازه فعالیت ندارند.

میلاد سیار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا زمانی که کردستان وارد وضعیت سفید نشود، استخرها بازگشایی نخواهد شد و در صورت تخلف، این اماکن به مدت ۲ ماه پلمب می‌شود.

وی به وجود ۲۳ استخر شنا در شهرهای مختلف کردستان اشاره کرد و افزود: از آنجایی که استخر مکان تجمع افراد بوده و رطوبت آب نیز موجب رشد ویروس کرونا می‌شود، طبق دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان همه این اماکن ورزشی اعم از خصوصی و دولتی باید تا عادی شدن شرایط بسته باشند.

دبیر هیات پزشکی ورزشی کردستان با اشاره به اینکه فروردین امسال تمام باشگاه‌های ورزشی استان بسته شد، اضافه کرد: یک هفته پیش براساس اعلام فدراسیون پزشکی ورزشی تصمیم گرفته شد ورزش‌های کم برخورد مانند والیبال، دوومیدانی، بسکتبال، بدنسازی، آمادگی جسمانی و رشته‌های رزمی مثل جودو، کشتی و جودو فعالیت خود را زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان و هیات پزشکی ورزشی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کنند.

سیار با بیان اینکه ۱۳۸ باشگاه ورزشی در استان فعالیت خود را از سر گرفتند، یادآور شد: ۱۲ خرداد نامه جدیدی از وزارت ورزش و جوانان دریافت شد و با توجه به قرمز شدن وضعیت استان از لحاظ شیوع کرونا، فعالیت ورزش‌های رزمی از جمله موی‌تای، کونگ فو، جودو، کشتی، تکواندو و کاراته بار دیگر به حالت تعلیق درآمد.

وی تعداد باشگاه‌های دارای مجوز فعالیت در استان را در حال حاضر ۶۸ مورد اعلام کرد و گفت: اکنون فقط رشته‌های بدون برخورد (مانند دوومیدانی، کوهنوردی، پینگ پنگ و بدمینتون) و باشگاه‌های بدنسازی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تعهدنامه مشغول به فعالیت هستند.

دبیر هیات پزشکی ورزشی کردستان تاکید کرد: بازرسی‌ها از باشگاه‌های ورزشی از روز شنبه شروع شده و در تمام شهرستان‌ها در حال انجام است، ضمن اینکه در هر باشگاه با زیربنای ۲۰۰ متر مربع، ۱۲ نفر می‌توانند فعالیت کنند و ورزشکاران نیز باید ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی شخصی همراه داشته باشند.

سیار با اشاره به اینکه فاصله تجهیزات در باشگاه‌های بدنسازی باید یک و نیم متر باشد،   افزود:  فعالیت مکان ماساژ و بوفه در باشگاه‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف، آن مکان به مدت یک تا ۲ ماه پلمب می‌شود.

از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۳۷۵ ورزشکار بیمه شده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ نفر کاهش یافته است.
در حال حاضر ٣٤٧ هیات ورزشی شهرستانی و ٤٧ هیات استانی در کردستان فعالیت دارند.

براساس اعلام وزارت بهداشت تعداد کل مبتلایان به کرونا در کشور به ۱۵۷۵۶۲ نفر و تعداد کل قربانیان به ۷۹۴۲ نفر افزایش یافت.
استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =