امام جمعه تبریز: استقلال کشور در زمینه خدمات پزشکی درمانی از ثمرات انقلاب است

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز با مقایسه تعداد پزشکان و بیمارستان‌های کشور در اوایل انقلاب و زمان حاضر اظهار کرد: در اوایل انقلاب بیشتر پزشکان از کشورهای خارجی مانند هند و بنگلادش بودند، اما اکنون پزشکان ما غیر از کشور خودمان در کشورهای دیگر نیز مشغول کار و طبابت بوده و از کشورهای همسایه برای مداوا به تبریز مراجعه می‌کنند.

حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم عصر سه شنبه در مراسم آغاز بهره‌برداری از ۱۰۰ طرح بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه امام خمینی (ره) به کشور ما عزت بخشید و انسان‌ها را از خواب غفلت بیدار کرد، یادآوری کرد: عمل‌هایی مانند عمل پیوند قلب و دیگر پیوندها به خوبی در تبریز اجرا می‌شود.

وی از کادر درمان، پزشکی، پرستاری و اداری که در وزارت بهداشت، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح مشغول خدمت رسانی هستند، قدردانی کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به رحلت جانگداز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: اگر موقع آمدن امام (ره) به وطن حدود ۶ میلیون جمعیت به استقبالش رفته بودند، به هنگام بدرقه و ارتحال بیش از ۱۵ میلیون نفر در مراسم تشییع جنازه شرکت کردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد ماه، گفت: شهدای ۱۵ خرداد ۴۲ قیام کرده و کلید انقلاب اسلامی ایران را زدند.

ضرورت حفاظت از سلامت روان در دوران کرونایی

 رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه حفاظت از روان افراد در شرایط اجتماعی و اقتصادی دوران شیوع کرونا برای ما مهم است، گفت: سلامتی به معنای نبود بیماری نبوده، بلکه رفاه کامل جسمی، روحی روانی و معنوی اجتماعی نیز سلامتی تلقی می‌شود.

دکتر محمد حسین صومی، فضا، تجهیزات، نیروی انسانی، منابع و نرم افزار را پنج فاکتور موثر در ارائه خدمات مناسب به گیرندگان خدمت عنوان کرد و گفت: این پنج فاکتور باید در کنار هم قرار بگیرند تا بتوانیم خدمات مناسبی ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت برای ارائه خدمات لازم بوده و تحقق آن بدون داشتن مکان مناسب، میسر نیست.

مرکز خدمات جامع سلامت شهید دکتر میر عباس هاشمی از جمله طرح های دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود که امروز افتتاح شد.

مرکز خدمات جامع سلامت شهید دکتر میر عباس هاشمی واقع در منطقه ویلاشهر تبریز در مساحت ۹۰۰ متر مربع و ۲ طبقه با هزینه ای حدود ۳۰ میلیارد ریال برای ساختمان و ۵ میلیارد ریال برای خریداری تجهیزات لازم احداث شده است و قابلیت ارایه خدمات بهداشتی و پیشگیری به حدود ۱۵ هزار نفر را دارد.

دکتر میر عباس هاشمی رییس بیمارستان شهید مدنی آذرشهر بود که به علت ابتلا به بیماری کرونا در گذشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =