۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83809384
۰ نفر

برچسب‌ها

انصارالله: راه‌حل یمن پایان تجاوزگری و محاصره است

تهران – ایرنا - «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن سه‌شنبه شب در واکنش به نشست ریاض که باهدف ادعایی جمع‌آوری کمک مالی برای یمن برگزار شد، گفت: راه‌حل یمن تنها توقف حملات و محاصره است.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، الحوثی در توییتی نوشت: نمی‌توان با یک نشست شکست خورده، حقایق را پنهان کرد.

وی افزود: اعتراف «مارک لوکوک» معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد به عدم پایبندی به تعهدات، همچنین توقف فعالیت‌های برنامه سازمان ملل متحد ادعای دروغ ائتلاف سعودی در خصوص اینکه [انصارالله] کارشکنی کرده را تأیید می‌کند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: حمله و محاصره مردم یمن را به مصیبت کشانده است.  

الحوثی اضافه کرد: کنفرانس ریاض بوی تعفن بدخواهی سیاسی می‌دهد.

ریاض پایتخت عربستان سعودی روز سه‌شنبه میزبان نشستی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مالی برای یمن بود که به صورت ویدیو کنفرانس با مشارکت بیش از ۱۰۰ کشور برگزار شد.

در پایان این نشست ادعا شد که بیش از یک میلیارد دلار برای کمک به یمن جمع‌آوری شده است.

پیش تر «ینس لارکیه»  سخنگوی هماهنگ‌کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد روز شنبه در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات مالی خود عمل کنند.

وی تاکید کرد، عدم حمایت مالی مطلوب، باعث کاهش مکمل‌های غذایی برای حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار کودک و زن باردار خواهد شد که به معنای مرگ آنها است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =