۱۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۲۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83809305
۰ نفر

برچسب‌ها

توفان و سیل به خلخال خسارت زد

اردبیل _ ایرنا _ بارش شدید و رگباری باران همراه با تندباد موجب جاری شدن سیل در خلخال شده و خساراتی به واحدهای مسکونی و باغ‌های این شهرستان وارد کرد.

به گزارش ایرنا،  وزش باد شدید با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت، همراه با رعد و برق شدید و ریزش رگبارهای تند باران شامگاه سه‌شنبه  موجب شکسته شدن درختان کنار خیابان‌های شهر خلخال شده و خساراتی را به واحدهای مسکونی و تجاری وارد کرد.

شدت بارندگی و راه افتادن سیلاب در مناطق مختلف این شهرستان به زیرساخت‌های شهری ، مناطق مسکونی و دامی روستایی ، بخش کشاورزی، باغی و ابنیه فنی راه‌های ارتباطی خسارت زده که میزان خسارت وارده در حال برآورد است.

 همچنین به علت توفان شدید شامگاه امروز در سطح شهر خلخال تعداد قابل توجهی از درختان بلند تبریزی، صنوبر و بید در مرکز و حاشیه این شهر از جا کنده شده و در داخل باغ‌های میوه سقوط کرده و به علت بارش شدید باران ، سیلاب وارد باغ‌های میوه این شهرستان شد.

به علت توفان و سقوط یک اصله درخت چنار بزرگ برروی یک ساختمان مسکونی در خیابان امام حسین شهر خلخال این واحد مسکونی آسیب دید. 

فرامرز فرض‌الله‌پور ،رییس اداره هواشناسی خلخال به خبرنگار ایرنا گفت: بارش رگباری و تند باران در کمتر از چند دقیقه علت اصلی راه افتادن سیلاب در سطح خیابان‌ها و آبگرفتگی معابر این شهر بود.

فریدون بابایی ،فرماندار خلخال نیز از وقوع توفان در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد و گفت: جزییات این حادثه و میزان خسارت وارده به بخش‌های مسکونی ،تجاری ،کشاورزی و باغی منطقه پس از بررسی به اطلاع خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =