پیگیری صادرات محصولات حوزه فناوری اطلاعات فارس در اتاق بازرگانی

شیراز-ایرنا- عضو هیات رییسه و رییس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی امسال این کمیسیون، صادرات محصولات شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است که با جدیت آن را دنبال می‌کنیم.

یلدا راهداری، سه‌شنبه در نشست کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه این اتاق افزود: یکی از بخش‌هایی که با وجود ظرفیت‌های منحصر به فرد، جای خالی آن به شدت در استان احساس می‌شود، بحث صادرات محصولات شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس است.

وی ادامه داد: سال ۹۸ مسایل زیربنایی صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) استان را دنبال کردیم و مذاکرات مثبت و مسیرهای خوبی نیز برای صادرات و اتصال محصولات حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان به بازارهای جهانی انجام شده که نتایج نهایی آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.
او اظهار داشت: یکی از مسائل زیرساختی فراهم شده برای صادرات این محصولات، حمایت و پشتیبانی اتاق بازرگانی ایران و اختصاص مشاوران متخصص ملی و بین‌المللی برای صادرات محصولات فارس است.
وی بیان کرد: از الزامات مهم برای صادرات محصولات حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان تهیه داده‌ها و اطلاعات مشخص و جامع از فعالیت‌های در حال انجام در استان است که می‌کوشیم این مهم با همکاری فعالان فضای کسب و کار استان تهیه شود و در اختیار مشاوران قرار گیرد.
راهدار ادامه داد: محور امسال برنامه‌های ما در کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس، شناسایی و اتصال محصولات شرکت‌های فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان به بازارهای صادراتی و ایجاد امکان مذاکرات حضوری تجار و فعالان این حوزه در استان با خارج از کشور است.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های امسال ما در این کمیسیون، توجه به فعالیت آزادکاران و فعالان بازار کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابعاد مختلف، پیگیری مطالبات صنفی فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در حوزه های مالیات، بیمه و قانون کار و همچنین برگزاری دوره‌های مهارتی و آموزشی بر اساس نیاز فعالان فضای کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است.
وی بیان داشت: همچنین از برنامه‌های دیگر این کمیسیون، پرداختن به موضوع اقتصاد رسانه به مفهوم مطالبه فعالان حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات با همراهی و مشارکت ذی‌نفعان این حوزه است.
راهدار اضافه کرد: تهیه بانک جامع اطلاعات فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، پایش فضای کسب و کار این حوزه و پیگیری جذب سرمایه‌گذاری و شکل‌دهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر نیز که از سال ۹۸ در دستور کار ما قرار داشت همچنان در حال انجام است.
او گفت: در آغاز فعالیت این کمیسیون، نمای مشخصی از حوزه فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه در استان در دسترس نبود اما امروز می‌توانیم اعلام کنیم فضای کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات استان را شناسایی و نیازهای اصلی، تهدیدها و فرصت‌ها را استخراج کردیم و برای تحقق اهداف مشخص شده و رفع مشکلات برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

افزایش چهار برابری سرعت اینترنت در شیراز را دنبال می‌کنیم
مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس هم در این نشست، بیان داشت: راه‌اندازی اینترنت خانگی با چهار برابر سرعت در شیراز، نصب ۳۲ سایت ارتباطی جدید در این کلانشهر، احداث ۲۷ سایت ارتباطی در مسیرهای جاده ‌ی فارس و اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل پوشش اینترنتی مناطق روستایی از برنامه‌های این اداره کل است.
مهرداد سهرابی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در کشور منجر به تحول مثبتی در عرصه آموزش‌های مجازی شده به گونه‌ای که روند تحول در عرصه فعالیت‌های مجازی بسیار پُرشتاب بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =