یک میلیارد دلار سرمایه از صندوق توسعه ملی در خراسان رضوی جذب شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: خراسان‌رضوی یک میلیارد دلار سرمایه ارزی و همچنین ۲۵ هزار میلیارد ریال در بخشهای کشاورزی و صنایع از محل صندوق توسعه ملی جذب کرده ‌است.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی عصر سه‌شنبه در مراسم رونمایی از نخستین دستگاه پرس پیچی پنج هزار تنی ساخت داخل افزود: صندوق توسعه ملی به اجرای طرح‌هایی کمک می‌کند که بتوانند اشتغالزایی داشته باشند از این رو ۸۰ درصد منابع این صندوق متعلق به فعالان خالص بخش خصوصی و ۲۰ درصد متعلق به موسسات غیردولتی است.
مرتضی شهیدزاده ادامه داد: در خراسان رضوی نیز ۹۵ درصد صنایع در خراسان‌رضوی مربوط به بخش خصوصی است و این سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان باید برای جذب تسهیلات تلاش کنند.
وی ساخت نخستین نمونه داخلی دستگاه پرس پنج هزار تنی در مشهد را اقدامی ارزشمند بیان و تصریح کرد: همه به عنوان سربازان اقتصادی باید در مسیر توسعه کشور تلاش کنیم.
نخستین دستگاه پرس پیچی پنج هزار تنی ساخت یک شرکت دانش‌بنیان عصر سه‌شنبه در مشهد با حضور مدیر عامل صندوق توسعه ملی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران در شهرک صنعتی توس رونمایی شد.

دستگاه پرس پنج هزار تنی هیدرولیک- پنومات مدل دروازه‌ای به گونه‌ای مهندسی، طراحی و ساخت شده که توان استفاده مشابه پرس‌های ۴۰ هزار تن را داراست.
نحوه ساخت و مونتاژ این دستگاه با پیچ و مهره است و از اتصالات جوشی استفاده نشده ‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =