محور سنندج - دیواندره مسدود می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون راهداری مدیرکل راهدری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: محور سنندج - دیواندره به علت اجرای عملیات عمرانی جاده‌ای در هفته آینده سه روز مسدود می‌شود.

رامبد نوذری عصر سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این انسداد از ساعت هشت صبح تا ۲۰ روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۹ تا ۲۱ خرداد اعمال می‌شود.

وی اظهار داشت: این انسداد به علت نصب تیرهای فلزی پل قصاب‌خان واقع در گردنه ماموخ محور سنندج - دیواندره انجام می‌شود تا شرکت ساخت و توسعه‌ راه‌های کشور در امتداد طرح کریدور شمال جنوب عملیات خود را اجرا کند.

وی افزود: در مدت زمان یاد شده مسافران می‌توانند برای حمل و نقل بار و مسافر از مسیر جایگزین دهگلان - حسین آباد - دیواندره استفاده کنند.

حدود ۳۲۰ کیلومتر از یک هزار و ۴۸۲ کیلومتر کریدور شمال - جنوب کشور در کردستان واقع شده که تاکنون ۱۴۰ کیلومتر آن با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار احداث و زیر بار ترافیک رفته که عملیات اجرایی ساخت این کریدور در قطعات مختلف در حال اجرا است.

یکی از قطعات این کریدور، قطعه شماره پنج به طول ۴۹ کیلومتر بود که ۳۸ کیلومتراز آن زیر بار ترافیک رفته و در مجموع هم اکنون کل طرح از پیشرفت ۸۵ درصدی برخوردار است.

قطعه شماره پنج که حد فاصل سنندج - دیواندر واقع شده از جمله قطعات مهم این کریدور است که در صورت اتمام و بهره برداری کامل از آن تاثیر بسزایی در بهبود شرایط ترافیکی و حمل و نقل جاده ای استان دارد و ایمنی تردد در مسیر مورد نظر که از جمله مسیرهای پر حادثهاست، ارتقا خواهد یافت.

وزارت راه و شهرسازی تاکنون یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت قطعه پنج هزینه کرده و اتمام پروژه نیاز به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر دارد.

استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن راه روستایی و یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن راه بین‌شهری است.

۳۰۵ کیلومتر از کل راه‌های بین‌شهری استان بزرگراه،  ۳۰۳ کیلومتر آن با مشخصات جاده اصلی و ۴۰۰ کیلومتر آن راه‌های فرعی و عریض، راه‌های فرعی درجه یک و ۲ هر کدام به ترتیب ۴۴۶ و ۴۰۰ کیلومتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =