فرماندار مراغه: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان نیازمند حرکت جدی است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه بر رفع مشکلات اینترنت و آنتن‌دهی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان نیازمند حرکت جدی و قوی است.

حمید شکری روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان مراغه اظهار داشت: با توجه به درصد پوشش پایین تلفن همراه در روستاهای بخش سراجو و مرکزی شهرستان و به خصوص بخش سراجو و به تبع آن برنامه های دولت در راستای ایجاد ارتباطات در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، در سالجاری ۱۳ سایت همراه اول در شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: ۱۳ دکل با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد بوده که امیدواریم با بهره برداری از آن ها قسمتی از مشکلات شهرستان رفع شود.
وی به مشکل ارتباطات در زمان انتخابات اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکلات این چنینی نیازمند همکاری و تعامل و فراهم ساختن زیرساخت ها از سوی دستگاه های متولی در شهرستان هستیم.
فرماندار مراغه ادامه داد: مشکل تلفن ثابت روستاهای ساروقیه و گویدرق سفلی نیز با توجه به مکاتبات صورت گرفته بعد از تامین اعتبار رفع می شود.
شکری مشکل تلفن ثابت روستای ساروقیه را جابه جایی روستا عنوان کرد و گفت: مخابرات شهرستان در طول مدت یک ماه ملزم به پیگیری موضوع تلفن روستاهای ساروقیه و گویدرق سفلی است.
وی افزود: همچنین مخابرات با همکاری فرمانداری مراغه نسبت به احصا مشکلات ارتباطی شهرستان با اداره کل مکاتبه و اقدامات لازم را انجام دهد.
شکری ادامه داد: با توجه به مشکل عدم پوشش در برخی از نقاط شهرستان علی رغم نصب دکل، بازبینی شبکه تلفن همراه جهت رفع نقاط کور ضروری است.
وی افزود: همه دکل های موجود شهرستان برای اپراتور همراه اول ۲۰۸ عدد است که از این تعداد ۳۵ عدد دارای تکنولوژی ۲G و ۴۵ عدد دارای تکنولوژی ۳G و مابقی ۴G هستند.

پوشش ۸۰ درصدی تلفن همراه در روستاهای مراغه تا پایان سالجاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه گفت: پوشش ۸۰ درصدی تلفن همراه در مناطق روستایی بالای ۲۰ خانوار در مراغه تا پایان سالجاری از برنامه های این اداره است.
محمد فرزاد گفت: همچنین بزودی پهنای باند اینترنت همراه اول در مراغه از سوی اکیپ های پایش اداره کل بررسی و نقاط کور شهرستان رفع خواهد شد.
وی افزود: با توجه به راه اندازی دکل ۴G های وب در روستای کرمجوان، ۲۰ روستای در اطراف و محدوده این روستاها تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت.
فرزاد به ظرفیت های خانه استارت آپ مراغه اشاره کرد و گفت : ایجاد و راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در خانه استارت آپ مراغه از دیگر برنامه های ماست.
وی همچنین از تصویب اعطای تسهیلات بانکی و مجوزهای مربوطه جهت ایجاد کسب و کارهای دیجیتال و خرید و فروش اینترنتی در این شهرستان خبر داد و گفت: مراغه دارای پتانسیل های بالایی در این حوزه است و باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام داد.
شهرستان مراغه دارای ۲ بخش مرکزی و سراجو و با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =