فرماندار خرمشهر: بیماران کرونایی قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بر نگهداری بیماران کووید ۱۹ با علایم خفیف،در مرکز نگهداری ارودگاه شهید باکری خرمشهر تاکید کرد گفت: رعایت نکردن قرنطینه خانگی توسط این افراد،موجب افزایش انتقال بیماری و تعداد بیماران مبتلا شده که باید در این خصوص چاره اندیشی کرد.

به گزارش ایرنا محمد حیدری روز سه‌شنبه در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا در فرمانداری خرمشهر بیان کرد: مرکز نفس که با همت دانشکده علوم پزشکی در آبادان راه‌اندازی شده نیاز به تجهیزات و امکانات لازم دارد تا همه بیماران سرپایی که می‌توانند در قرنطینه خانگی به سر برند، به جای خانه، در این مرکز قرنطینه شوند.

وی با بیان اینکه قرنطینه خانگی توسط بیماران کرونایی رعایت نمی‌شود، گفت: بیماران کووید ۱۹ در خرمشهر تا بهبودی کامل با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی در مرکز نفس و یا اردوگاه شهید باکری نگهداری می‌شوند.

وی  آموزش جامعه در فضای مجازی، تبلیغات محیطی، تولید جزوه برای آگاهی بخشی در بین مردم را مهم توصیف کرد و افزود:به همین منظور درصدد فعال کردن سمن‌ها و نهادهای مردم نهاد، ائمه جماعت مساجد برای مبارزه با ویروس کرونا هستیم.

فرماندار خرمشهر در ادامه در خصوص برگزاری امتحانات پایه دوازدهم تحصیلی گفت: مقدمات لازم برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم انجام شده و امید است با تدابیر اتخاذ شده در چارچوب موازین پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

حیدری افزود: برای حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان برای دانش‌آموزانی که به کووید ۱۹ مثبت مبتلا هستند محل و کلاس جداگانه‌ای  درنظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه خرمشهر از حضور کمرنگ برخی از دستگاه‌های مسوول در مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرد و گفت: در مبارزه با ویروس کرونا هیچ خطایی پذیرفته نیست؛ با سهل انگاری و خطای مدیریتی که منجر به مرگ و میر می‌شود برخورد خواهد شد.

معاون درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان در این نشست گفت: اوج افزایش بیماران کووید۱۹ در شهرستان‌های تابع جمعیت زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت.

آرش یلالی با اشاره به آموزش جامعه در خصوص کنترل بیماری کرونا افزود: علاوه بر تولید محتوای آموزشی باید انتقال محتوا و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی انجام شود.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی در خرمشهر از سوی گروه بازرسی و نظارت بهداشت محیط به طور مستمر پایش می‌شوند و رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی به آنها اعلام و با متخلفان برخورد می‌شود.

 امام جمعه خرمشهر نیز گفت: در مورد اعمال محدودیت‌ها ضمن در نظر گرفتن شیوع بیماری کرونا باید معیشت مردم نیز لحاظ شود.

حجت‌الاسلام  محمد جواد عادل‌پور بر لزوم کار فرهنگی در مبارزه با کرونا و زیستن در شرایط کرونایی تاکید کرد و افزود:گفت: اطلاع رسانی و آموزش باید به روز باشد اما آنچه در مواجه با موضوع کرونا اهمیت بیشتری دارد، رسیدن مردم به یک باور از وجود مشکل است.

وی با بیان اینکه آنچه در جامعه ما با آن درگیر است نبود باور در خصوص بیماری کرونا است، ادامه داد: برخی در جامعه هنوز کرونا را باور نکرده‌اند و برای رسیدن به باور باید به صورت عمیق‌تر، تخصصی‌تر و از ابعاد مختلف با مردم صحبت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =