امام جمعه بیرجند: امام خمینی (ره) باور ایستادگی را در مردم ایجاد کرد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی باور ایستادگی و مبارزه با کفر و ظلم را در مردم ایجاد کرد.

 حجت ‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز سه‌شنبه در دیدار با جمعی از امامان جماعات مناطق شهر بیرجند که در آستانه ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای ۱۵ خرداد برگزار شد، افزود: برخی به صورت نفاق‌گونه به اسم اسلام و انقلاب، کارهای خلاف انقلاب و اسلام انجام می‌دهند باید حواسمان باشد که بیراهه نرویم تا استحقاق عذاب اکبر پیدا نکنیم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره وجود مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای قیام سرنوشت ساز ۱۵ خرداد یادآور شد: در کنار ده‌ها و صدها قضیه در دوران پیغمبران و اولیای الهی، امروز جریاناتی را مشاهده می‌کنیم که نقطه شروع آن در ۴۲ سال قبل زده شده است و آن زمانی بوده که کره زمین به دو نیم کره شرقی و غربی تقسیم شده بود و آنها بر همه جهان سلطه داشتند.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: در آن دوران‌ها و بحران‌هایی که همه امور در دست مستکبرین بود، امام خمینی(ره) در سال ۴۲، سرآغاز انقلاب اسلامی را رقم زدند و این در حالی بود که خود خواص چنین مسئله‌ای را باور نداشتند.

وی گفت: آنچه امام خمینی (ره) در سال ۴۲ آغاز کردند، برای امروز تعبیه شده است، یعنی خداوند متعال بشر را سرگردان نگذاشته و اکنون شاهد هستیم که مکتب‌های زور، باطل، پوشالی و دروغین به پوچی گراییده شده‌اند و مردم می‌خواهند برای خود فکری کنند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین عبادی افزود: مردم عدالت می‌خواهند که این عدالت در اسلام حقیقی است و اسلام حقیقی نیز در خانه اهل بیت(ع) هم در صحنه عملی و هم در صحنه نظری به صورت مستدل وجود دارد و امروز در صحنه بین‌المللی، بحث‌های کلامی تفکر شیعیان اهل بیت(ع)، کاملا این مسئله را روشن می‌کند.

وی بیان کرد: خداوند متعال انقلاب ایران را در سال ۴۲ آغاز کرد و اگر این شروع صورت نمی‌گرفت پیروزی انقلاب در سال ۵۷ رقم نمی‌خورد و اگر قدرت‌های جهنمی به سال‌های بعد که سال‌های فرهنگ‌سازی، فضای مجازی و حقیقی و اینترنت بود می‌رسیدند، یقین بدانید از اسلامیت و انسانیت چیزی باقی نمی‌ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنچه امروز در جهت انسانیت و اسلامیت در دنیا باقی مانده است به خاطر انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: کفر آمریکا به مانند کفر ابوجهل می‌ماند اما اگر ما به دنبال آمریکا، انگلیس و فرانسه باشیم و با چهره نفاق دم از مسلمانی بزنیم، چنین نفاقی بسیار خطرناکتر از کفر اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها است.

وی اظهار داشت: نفاق آن دسته از افرادی که به اسم اسلام و انقلاب کارهای خلاف انقلاب و اسلام را انجام می‌دهند و نسل بشر را گمراه می‌کنند، بسیار بدتر از آنهایی است که اسلام را با چهره داعش گریم می‌کنند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین عبادی گفت: قانون اساسی ما یک سند بین‌المللی است و عملکرد دیگران هیچ ربطی به اسلام دین و انقلاب ندارد.

وی افزود: با آمدن ویروس کرونا به ما تفهیم شد که دیگر زمان گرفتن مراسم نیست، لذا هنگامی که مقام معظم رهبری صحبت می‌کنند، باید فرمایشات ایشان را گوش دهیم و از فردای آن روز عمل و رفتارمان را درست کنیم.

امام جمعه بیرجند گفت: بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) و ۱۵ خرداد تنها به برگزاری مراسم نیست، بزرگداشت روز رحلت امام این است که به دنیا اسلام ناب را ارائه دهیم و بزرگداشت شهدای ۱۵ خرداد نیز آن است که بگوییم این شهدا برای چه و چرا مظلومانه شهید شده‌اند.

وی گفت: برگزاری آن مراسمی زیبا است که عمل، اخلاق، رفتار، کار، اداره و بازارمان اسلامی باشد اما برگزاری مراسمی که در آن تنها حرف بزنیم و فردای آن روز برخلاف گفته‌هایمان عمل کنیم، بی فایده است.

اخبار مرتبط