راه‌اندازی سامانه آموزش فراگیر مجازی قرآن کریم در تبریز

تبریز- ایرنا - رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی سامانه آموزش فراگیر مجازی قرآن کریم در تبریز خبر داد.

"ابراهیم لایقی" اعلام کرد: با توجه به گسترش فناوری اطلاعات و نفوذ وسایل ارتباط از راه دور، ابزارها و روش‌های آموزشی نیز دچار تغییر و تحول شده است و آموزش الکترونیکی و آموزش مجازی در سطح وسیعی از جامعه گسترده و کلاس های آموزشی به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

وی افزود:  آموزش الکترونیک به مجموعه فعالیت های آموزشی اطلاق می‌شود که با استفاده از ابزارهای الکترونیکی اعم از صوتی، تصویری، رایانه ای، شبکه ای صورت می گیرد و این نوع آموزش ها ضمن تحول در فرایند یادگیری و مدیریت دانایی، در گسترش و تعمیق فرهنگ ict نقش اساسی و محوری دارد.

لایقی اظهار کرد: آموزش های قرآن کریم و معارف اهل بیت علیهم السلام نیز از این اصل مستثنی نبوده و با استفاده از بستر اینترنت امکان استفاده علاقه‌مندان از آموزشهای تخصصی را در هر نقطه از کشور فراهم می کند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: بر این اساس گروه قرآن و عترت با همکاری موسسه مصباح الهدی از مدت ها قبل اقدام به تهیه زیر ساخت های لازم و راه اندازی سامانه آموزش های فراگیر کرده است .

وی هدف از راه‌اندازی این سامانه را نشر و گسترش فرهنگ و معارف قرآن کریم،  تحقق بخشیدن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رفع محدودیت های زمانی و مکانی از آموزش قرآن کریم، بهره گیری از فناوری نوین در جهت ترویج امر آموزش قرآن کریم و تسهیل فرایند آموزش و یادگیری قرآن بوسیله ایجاد بسترهای نوین آموزشی عنوان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =