۳۰ مددجو کمیته امداد شهرستان دیر فاقد مسکن هستند

بوشهر- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیر استان بوشهر گفت: هم اکنون ۳۰ مددجو زیر پوشش این نهاد مقدس که ۷۰ درصد آنها در روستاها ساکن هستند مسکن ندارند و سرپناه کرایه‌ای دارند.

سید علی حسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از مشکلات اصلی این نهاد، تامین زمین برای ساخت مسکن برای مددجویان است که شهرداری‌ها و بنیاد مسکن می‌توانند یاریگر کمیته امداد در این زمینه باشند.

وی اضافه کرد:پارسال ۱۳ واحد مسکونی احداث و تحویل این خانواده ها شد و امسال نیز ۷۶ واحد مسکونی با همکاری استانداری ، کمیته امداد و افراد خیر احداث می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان دیر گفت:  امسال مبلغ هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام برای اشتغال و توانمندسازی ۲۵۳ مددجو در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طرح کارفرمایی مورد نظر کمیته امداد منجر به شغل پایدار خواهد شد که در قالب این طرح مددجویان فاقد شغل در کارگاهها و مغازه ها به کار گرفته می شوند و برای این منظور به کارفرمایان به ازای بکارگیری هر مددجو بسته تشویقی وام ۵۰ میلیون تومانی یا ۲ سال معافیت از بیمه تامین اجتماعی در نظرگرفته شده است.

حسینی اظهارداشت: در ماه مبارک رمضان امسال هفت هزار بسته معیشتی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با همکاری افراد خیر،شورای راهبردی منطقه ویژه،کارگروه جمعی، بسیج، سپاه و مراکز نیکوکاری بین اقشار نیازمند و زیر پوشش کمیته امداد توزیع شد.

وی بیان داشت: همچنین در ماه مبارک رمضان با همکاری دفترهای ائمه جمعه در شهرهای دیر، آبدان و بردخون و افراد خیر ۲۰ هزار غذای گرم طبخ و بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

رییس کمیته امداد دیر در رابطه با جمع آوری زکات فطره گفت: امسال ۲۵۰ میلیون تومان زکات فطره از مردم شهرستان جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

در این آیین با لوح سپاس و هدایایی از ۱۰ خبرنگارفعال کمیته امداد امام قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =