۵۰ ویژه برنامه به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در کرمان برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: بیش از ۵۰ ویژه برنامه به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) دراین استان برگزار می‌شود.

حسین انجم‌شعاع روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت جانگداز بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد با بیان اینکه معرفی شخصیت امام خمینی (ره) به جامعه کار دشواری است لذا ایام ارتحال این بزرگ مرد را زمان و فرصتی مغتنم برای معرفی شخصیت ایشان به جامعه می دانیم.

وی اظهار داشت: برنامه های شاخصی به منظور بزرگداشت امام خمینی (ره) در کرمان تدارک دیده شده که برخی از این برنامه ها در حال اجرا است.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: برگزاری مراسم محوری بزرگداشت امام امشب از ساعت هشت و نیم تا ۹ و نیم با سخنرانی امام جمعه کرمان برگزار و از صدا و سیما پخش می شود.

وی گفت: همچنین در ۱۰ مسجد شهر کرمان نیز طی این ایام شاهد برگزاری آیین بزرگداشت امام راحل (ره) بدون جمعیت و از طریق فضای مجازی هستیم.
انجم شعاع با اشاره به تولید مجموعه عکس نوشت حضرت امام (ره) در کلام شهدا اظهار داشت: ۱۲ پوستر نیز در فضای مجازی منتشر شده که شامل خاطرات صوتی آن بزرگ مرد با عنوان پیر مهر است.

وی افزود: تولید مجموعه پوستر نمایشگاهی با ۲۰ پوستر و تولید برنامه های صوتی با موضوع تبیین اندیشه و تفکر بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران از دیگر برنامه های قابل ارائه در فضای مجازی است که مجموعه این تولید محتواها امشب در مراسم بزرگداشت امام رونمایی می شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: همچنین مسابقات رادیویی و تلویزیونی پرامون شخصت امام راحل (ره) به مدت سه شب برگزار می شود و به برندگان این مسابقات جوایزی اهدا می شود.

وی با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد گفت: ویژه برنامه صبح جمعه نیز همراه با دعای ندبه در مهدیه صاحب الزمان (عج) برگزار و از طریق فضای مجازی پخش می شود.

انجم شعاع اظهار داشت: برنامه تشکل های مردمی ویژه ایام ارتحال امام نیز ساعت ۱۰ و نیم ۱۴ خرداد سال جاری همراه با نمایشگاهی با همین موضوع برگزار می شود.

وی امام خمینی را بزرگترین شخصیت تاریخ بعد از ائمه معصومین (ع) دانست و گفت: اگر بخواهیم ابعاد مختلف این شخصیت را برای جامعه بیان کنیم باید از روش های روز در فضای مجازی و رسانه ای بهره ببریم.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: تفکر، اندیشه سیاسی و الهی و تمام سبک زندگی شخصی امام می تواند الگوی خوبی برای نسل جوان و نوجوان باشد و از نظر معنوی و مذهبی امام یکی از عرفای بزرگ است و سیر و سلوک و مقامات بالای عرفانی و مذهبی را داشتند.

وی به اقامه نماز اول وقت به عنوان یکی از خصوصیات شاخص امام خمینی اشاره کرد و افزود: سید احمد خمینی نقل می کرد یک روز امام خواب بود و وقت اذان شد و ما امام را بیدار نکردیم، امام بعد از اینکه بیدار شدند فرمودند تاکنون هیچ وقت نمازم از اول وقت به تاخیر نیفتاده بود.

وی با بیان اینکه اعمال مذهبی امام در طول عمر پر برکتشان ترک نشد و همواره سعی داشتند نمازشان را با جماعت بخوانند گفت: از نظر سیاسی و اجتماعی امام می تواند الگوی خوبی برای مردم و مسئولان باشد. 

انجم شعاع تاکید کرد: امام خمینی (ره) در مسائل سیاسی می فرمودند ما مامور به وظیفه هستیم و نتیجه را هر چه خواست خدا بود همان می شود. 

وی ادامه داد: امام در تمام امور خود به خدا توکل داشتند تا توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: شجاعت و تدبیر امام در برنامه ها زبانزد بود و ایشان در زمینه های مختلف با شجاعت تصمیم خود را اعلام می کردند و ناراحتی و خوشحالی دیگران را در نظر نمی گرفتند.

وی افزود: دفاع از مظلوم تفکر امام خمینی (ره) ‌بود و معتقد بودند که باید در مسائل جهان اسلام و جهانی طرفدار مظلوم باشیم و در مقابل افرادی که ظلم می کنند می ایستادند.

وی بیان کرد: زندگی ساده امام خیلی مورد توجه بود و می توانستند زندگی مرفه و خوبی داشته باشند اما ساده زیستی را حفظ کردند و از زندگی تجملاتی انتقاد می کردند و برخی را مرفه بی درد می دانستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =