حزب اتحاد ملت بر اهمیت رعایت حقوق طبیعت تاکید کرد

تهران - ایرنا - اعضای دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با اظهار تاسف از حادثه آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های زاگرس بر اهمیت بیش از پیش رعایت حقوق طبیعت تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی جلسه دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت به صورت مجازی و به ریاست علی شکوری راد دبیر کل این حزب برگزار شد.

در این جلسه برای انتخاب اعضای کمیسیون امور زیربنایی و محیط زیست حزب رای گیری شد و در ادامه درباره شروع به کار مجلس جدید و انتخابات هیات رییسه آن و آتش‌سوزی برخی مراتع و جنگل‌ها  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی همچنین از حادثه تخریب سرپناه زن آلونک نشین کرمانشاهی و تلخ مرگ وی اظهار تاسف کردند و بر مسوولیت حاکمیت برای رسیدگی به امور شهروندانی که فقر و نداری آنها نشان روشنی از بی‌عدالتی اجتماعی است، تاکید کردند.

در این نشست تاکید شد که این قبیل بی‌عدالتی‌ها در هیچ مرام فلسفی و اجتماعی مورد تایید نیست و آن را تنها ذیل مفهومی به نام فساد و نابرابری محض می‌توان تحلیل کرد که شایسته رسیدگی قاطع مسئولان امر است.

اعضای دفتر سیاسی این تشکل اصلاح طلبی  ضمن ابراز تاسف از آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های زاگرس  که منجر به از بین رفتن چند هزار هکتار از این مناطق شده و فاجعه اجتماعی، اقتصادی و دارای اثرات زیست محیطی محسوب می‌شود،  بر اهمیت بیش از پیش رعایت حقوق طبیعت تاکید کردند که هر از چندی در قالب حادثه‌ای خود را نشان می‌دهد.

در این جلسه همچنین با توجه به برخی گزارش‌ها مربوط به عدم تخصیص بودجه کافی و کندی غیر قابل قبول بخش‌های مختلف دولت در حل این مساله که می تواند به هزینه مضاعف برای کنترل آن در آینده شود، از دولت و سازمان برنامه و بودجه و دیگر نهادهای مرتبط، درخواست رسیدگی جدی‌تر به این موضوع شد.

همچنین در این جلسه کمیسیون امور زیربنایی و محیط زیست حزب نیز مکلف به تهیه گزارش کارشناسی درباره این مساله و تهیه برنامه‌ها و سیاست‌های پیشنهادی حزب به دولت برای کاهش این گونه ابتلائات شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =