کرونا روحیه تعاون را در جامعه ما تقویت کرد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا در کشور از جمله این استان سبب شد تا با جاری شدن رفتارهای نیکوکارانه روحیه تعاون در جامعه ما تقویت شود.

هدایت الله جمالی پور روز سه‌شنبه در نشست تجلیل از خیران سلامت در استان قزوین افزود: امروز ظرفیت‌های جدیدی پیش روی ما قرار گرفته است و باید روحیه تعاون و همکاری ایجاد شده را حتی در پساکرونا نیز حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: مشارکت خیران قزوینی در ایام شیوع کرونا بسیار ارزشمند بود بود و باعث شد تا استان قزوین به سمت مهار این بیماری پیش برود.

جمالی پور تاکید کرد: اگر همه با یکدیگر اجماع کنند به طور حتم نتایج بهتری حاصل می‌شود و خوشبختانه این خرد جمعی در ایام کرونا شکل گرفت و آمار تلفات را بسیار پایین آورد.

استاندار قزوین با اشاره به اوج رسیدن همدلی مردم در دوران کرونا،تصریح کرد: خیلی از کمک‌رسانی‌ها تبلیغات و رسانه‌ای نشد و با اینکه آحاد مردم شرایط سختی داشتند، اما همین که فهمیدند همسایه نیازمند است پای کار آمده و کمک رسانی کردند.

وی با بیان اینکه ثروت بدون استفاده مناسب و کمک به بندگان خدا آفت است، خاطرنشان کرد: اینکه از ثروت خودمان چگونه استفاده کنیم مهم است و باید دید فرد ثروتمند از دارایی خودش تا چه اندازه به نیازمندان کمک می‌کند و جامعه را بهره‌مند می‌سازد، درغیر این صورت ثروت هیچ سود و فایده‌ای ندارد و در آخر متوفی بدون نام نیک از دنیا می‌رود.

جمالی پور یا آور شد: ملت ایران با داشتن تاریخ و فرهنگ کهن و اعتقادات دینی همیشه توانسته اند در ایام سختی ها به خوبی موضوعات را مدیریت کنند که در دوران کرونا این موضوع را شاهد بدویم. 

در این مراسم از اقدامات نیکوکارانه ۱۲ خیر قزوینی در ایام کرونا با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد. 

اهدای ۳۰ تخت درمانی به بیمارستان شهیدرجایی به ارزش ۷۰ میلیون تومان، اهدای یک میلیارد تومان مبلغ نقدی برای رادیوتراپی و ۳۰۰ میلیون تومان محصولات بهداشتی از عمده اقدامات نیکوکارانه توسط خیران بخش سلامت قزوین طی ماه های اخیر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =