۲۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 1427
کد خبر: 83809043
۰ نفر

برچسب‌ها

اختصاص ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی به چرداول

ایلام - ایرنا - فرماندار چرداول گفت: با عنایت دولت تدبیر و امید و با وجود مشکلات اقتصادی و شرایط فعلی کشور ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در سال جدید به شهرستان چرداول تخصیص داده شده است.

الیاس فتاحی روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این اعتبارات نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: اعتبارات شهرستان سال گذشته  ۴۰۰ میلیارد ریال بود که با توجه  به جدایی  هلیلان از چرداول و ارتقای آن به شهرستان و تخصیص  ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات به آن منطقه امسال کاهش داشته است.​

وی افزود:  این اعتبار در ۲۴ فصل  همچون امور عمومی، تحقیق و توسعه، نظم و امنیت، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی، صنعت و معدن،  کشاورزی، منابع آب، امور عمرانی ،شهری، روستایی و عشایری و بهداشت و درمان هزینه خواهد شد. 

فتاحی اضافه کرد: هم اکنون ۸۰ پروژه عمرانی و زیربنایی با پیشرفت فیزیکی بین ۳۰ تا ۷۰ درصد در شهرستان چرداول در دست اجراست که  اعتبارات سال ۹۹ برای ساخت و تکمیل  ۵۹ طرح لحاظ شده است.

فرماندار شهرستان چرداول خاطر نشان کرد: برای  تکمیل  طرح های در دست اجرای شهرستان به تعداد  ۲۱ پروژه  اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد  تومان نیاز دارد که برنامه ریزی  برای  جذب اعتبارات ملی  بعمل آمده و از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان  انتظار داریم  در این خصوص اهتمام و توجه ویژه ای داشته باشند. 

فرماندار چرداول یادآور شد:  تکمیل  طرح‌های نیمه تمام شهرستان در اولویت قرار دارند و با تخصیص اعتبارات تکمیل پروژه‌های عمرانی و طرح‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرارمی گیرد و برای افزایش بودجه های ملی و جذب آن  پیگیری لازم انجام می‌شود.

فتاحی افزود: در جهت توسعه  همه جانبه شهرستان و رونق تولید  همه مدیران باید با  همت و تلاش  بیشتر در تکمیل پروژه‌ها گام بردارند.

وی تاکید کرد: مدیران ادارات شهرستان با جدیت تمام جذب اعتبارات مصوب و تخصیص داده‌ شده را پیگیری کنند و فرمانداری شهرستان برای جذب اعتبارات همکاری لازم را انجام خواهد داد.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها