فعالیت مجدد برخی اصناف یزد بلامانع است

یزد- ایرنا -فعالیت تعدادی از اصناف و مشاغل از جمله سالن های پذیرایی و تالارهای عروسی با اجرای پروتکل‌های بهداشتی با ابلاغ مصوبه کمیته تطبیق ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد بلامانع اعلام شد.

بر اساس این مصوبه که روز سه شنبه ابلاغ شد، مدیران تالارها و سالن‌های پذیرایی درخواست بازگشایی واحد خود را به مرکز بهداشت شهرستان ارایه کنند تا پس از بررسی ،اخذ تاییدیه و تعهدنامه بهداشتی نسبت به بازگشایی واحد یادشده اقدام کنند.

همچنین برگزاری همایش و مراسم در تالارها و سالن‌های پذیرایی در فضای روباز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است و هرگونه گردهمایی یا آیینی در فضای مسقف با رعایت حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و تهویه مناسب امکان پذیر است.

برگزاری مراسم عروسی تا اطلاع ثانوی در تالارها ممنوع است و با متخلفان برخورد و واحد یادشده نیز پلمب می‌شود، و برگزاری مراسم و برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی هیات های مذهبی در فضاهای روباز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.

همچنین  تمامی کلاس‌ها و آزمون‌های پایان سال تحصیلی دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های استان در دروس نظری غیرحضوری برگزار می‌شود.

درخواست فرمانداری تفت برای بازگشایی تفرجگاه‌های تفریحی چشمه تامهر و دره گاهان موافقت شد و فعالیت گرمابه‌ها، استخرها، سونا، جکوزی و مراکز ماساژ همچنان ممنوع است.

با توجه به بازگشایی مساجد برگزاری نماز جماعت در نمازخانه‌ اداره ها با رعایت دستورالعمل‌ها بلامانع اعلام شد.

استفاده از دستگاه‌های ثبت اثر انگشت ورود و خروج کارکنان در نهادها صرفا با نصب و استفاده از محلول ضدعفونی در مجاورت دستگاه بلامانع است و انتخابات اتحادیه‌های صنفی با رعایت موزاین بهداشتی نیز می تواند برگزار شود.

درخواست فعالیت پنجشنبه بازار میبد با نظارت مرکز بهداشت شهرستان هم بلامانع  اعلام شد و فعالیت تمامی موسسه ها و مراکز آموزشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت با رعایت ۴۰ درصد ظرفیت و فاصله گذاری، تهویه مناسب، استفاده از ماسک و اخذ تاییدیه مرکز بهداشت شهرستان مربوطه امکان پذیر شد.

فعالیت تمامی مراکز اقامتی کمپ‌های ترک اعتیاد با تایید و نظارت مراکز بهداشت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی امکان پذیر است و تا اطلاع ثانوی برگزاری برنامه های جمعی از طریق کانون‌های فرهنگی تربیتی دانش آموزی  از جمله اردوگاه های دانش آموزی، برنامه‌های سینما دانش آموز و پایگاه های اوقات فراغت آموزش و پرورش و یا سایر دستگاه ها ممنوع است.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، آمار افراد متوفی به  هفت هزار و ۹۴۲ تن رسید.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه  بیان کرد: از دیروز تا ظهر روز ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند.

وی ادامه داد: از بین مبتلایان جدید، ۵۴۱ مربوط به موارد بستری و ۲ هزار و ۵۷۶ مورد نیز  در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

جهانپور ادامه داد:  تاکنون ۱۲۳ هزار و ۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲ هزار و ۵۶۵  تن تحت مراقبت در بخش آی.سی.یو قرار دارند که  تاکنون ۹۷۵ هزار و ۹۳۶ آزمایش تشخیص کووید -۱۹ نیز انجام  شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =