٢٣٠ بقعه متبرکه گیلان میزبان برنامه های سالگرد امام راحل است

رشت - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری ویژه برنامه های سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در ٢٣٠ بقعه متبرکه استان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد با رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در ۲۳۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بقاع مجری برگزاری سالگرد ارتحال امام راحل با کمک خدام افتخاری قبل از برگزاری مراسم ضدعفونی می شود، اظهار داشت: مردم باید با رعایت پروتکل های بهداشت فردی و به همراه داشتن وسایل بهداشت شخصی مانند ماسک و دستکش در این مراسم شرکت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان خاطر نشان کرد: سخنرانی روحانیون و وعاظ برجسته منطقه و مداحی از جمله برنامه ‌های مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)  و قیام ۱۵ خرداد است.

وی پاسداشت امام راحل را تکریم همه ارزش های الهی و انسانی دانست و اضافه کرد: امام خمینی (ره)  با الگوبرداری از نهضت حسینی، علیه طاغوت معاصر قیام کرد و اسلام ناب را احیا نمود.

وی با بیان اینکه تصور دنیای معاصر بدون امام خمینی (ره)  و تحولاتی ناشی از انقلاب اسلامی ایران هراس آور است، اظهار داشت: در چنین دنیایی، استکبار و صهیونیسم راه را بر همه آزادی های فردی و اجتماعی بسته و حتی اجازه نفس کشیدن به انسان و انسانیت نمی دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه امام راحل عارفی جهان بین بود که طبق سیره رسول اکرم (ص)  حکومتی دینی بنیان کرد، ادامه داد: حرکت امام خمینی (ره)  موجی مقدس در جهان ایجاد کرد که به برکت آن آزادی خواهان و مظلومان جهان علیه طاغوت و زور قیام کردند.

وی با اشاره به تحقق پیشگویی امام خمینی (ره)  درباره نابودی کمونیسم خاطر نشان کرد: آنچه امروزه در دنیا و آمریکا شاهد هستیم تحقق افول روز افزون دولت آمریکا و وعده صادق امام خامنه ای به عنوان شاگرد راستین مکتب خمینی کبیر(ره)   است.

وی با تاکید بر بهره گیری از سیره حضرت امام خمینی (ره) برای تداوم انقلاب اسلامی و اتصال آن به انقلاب جهانی حضرت مهدی (ع) بیان داشت: زهد، ساده زیستی، اخلاص، ظلم ستیزی و مردم داری از خصوصیات بازر امام راحل بود که باید همواره مورد توجه مسئولان و مردم باشد.

استان گیلان دارای ٩٤١ بقعه متبرکه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =