فعالیت سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان‌غربی نیازمند ساماندهی است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: ساماندهی موسسات مردم نهاد و فعالیت‌های تخصصی آنها یکی از برنامه‌های اصلی این اداره کل در سال جاری است.

سیدهادی طباطبایی روز سه‌شنبه در نخستین جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان‌غربی افزود: برای ایجاد وحدت رویه، پرهیز از موازی‌کاری، جلب اعتماد عمومی و همچنین نتیجه‌گیری مطلوب و بهتر، درصدد ساماندهی تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و موسسات مردمی استان از جمله موسسات اجتماعی و خیریه هستیم.

وی ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد به خاطر داشتن دغدغه‌های اجتماعی و وجود پتانسیل خوب می‌توانند همواره به عنوان حلقه واصل دولت و مردم باشند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: برای مقابله با این بیماری مشارکت‌های اجتماعی زیادی انجام گرفت که بخش عمده‌ای از آن توسط سازمان‌های مردم نهاد به صورت کاملا خودجوش بود.

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی بیان کرد: سازمان‌های مردم ‌نهاد باید به این نکته توجه کنند که فعالیت آنها باید در راستای اهداف و ماموریت‌های ثبت شده در اساسنامه موسسات آنها باشد.

طباطبایی ادامه داد: حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله برنامه‌های مهم دولت و مدیریت استان است و اقدامات لازم نیز در این خصوص انجام می‌گیرد.

به گزارش ایرنا در ادامه جلسه در خصوص تاسیس یا تمدید فعالیت ۱۶ تشکل و سازمان مردم نهاد بحث، تبادل نظر و تصمیم گیری شد که در نهایت با تاسیس سه سازمان مردم نهاد استانی، تمدید فعالیت پنج سازمان مردم نهاد استانی، ایجاد دفتر نمایندگی چهار سازمان مردم نهاد ملی در استان و ثبت حقوقی و دریافت شناسه ملی چهار سازمان مردم نهاد جوانان موافقت به عمل آمد.

در حاضر ۶۰۰ سازمان مردم‌نهاد در استان ثبت شده است که ۴۸۰ مورد از آنها فعالیت مستمر دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =