۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83808974
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش قیمت مسکن مهر پردیس بر اساس قانون است

تهران- ایرنا- مشاورعالی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: افزایش قیمت بر اساس مصوبات قانونی شورای مسکن استان و سقف قیمت احداثی محاسبه می شود.

پیمان پیرفرشی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هزینه ساخت مسکن مهر پردیس بر اساس آخرین مصوبه شورای مسکن از ۳۰۰ هزار تومان به ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان تبدیل شده است.

عضو موظف هیات مدیره شرکت عمران شهر پردیس با اشاره به افزایش مبلغ وام مسکن، خاطر نشان کرد: وام مسکن برای مهرنشینان درابتدا ۲۵ میلیون تومان تعیین شده بود و در حال حاضر به ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

پیرفرشی با تاکید بر حمایت از گروه هدف مسکن مهر پردیس، خاطرنشان کرد: گروه هدف و نفرات اول متقاضی شامل آورده تکمیلی نیستند و بر اساس اعلام ، متقاضیانی که از ابتدای خرداد ماه سال ۹۹ اقدام به خرید واحدهای مسکن مهر پردیس کنند مشمول پرداخت آورده تکمیلی به ارزش ۲۰ میلیون تومان هستند.

وی گفت: دولت در قانون بودجه سال ۹۸ و ۹۹ مجوز استفاده از منابع دولتی را برای آماده‌سازی و ساخت، پروژه‌های روبنایی و زیربنایی صادر کرد.

 عضو موظف هیات مدیره گفت: در مسیر صدور مصوبات شورای مسکن استانداری تهران همکاری خوبی برای تعیین بهترین گزینه برای متقاضیان با شرکت عمران پردیس داشت.

دولت سهم گروه هدف مسکن مهر پردیس را تامین می‌کند

وی با بیان اینکه سهم گروه هدف مسکن مهرپردیس از منابع دولت تامین می شود، خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری آگاهانه و هدفمند خریداران واقعی مسکن مهر دست دلالانی  را که از محل فروش واحدها سودهای هنگفتی به جیب می‌زنند را کوتاه می‌کند.

مشاورعالی شرکت شرکت عمران شهر جدید پردیس‌گفت: بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، آیین نامه اجرایی شماره ١٢۶۵۶/ت۴٣١۶۵ن مورخ ٢۴ شهریور ماه ١٣٨٨ و شیوه نامه ابلاغی به شماره ٣٣١۶٣/١٠٠/٠٢ مورخ ۵ مهرماه ١٣٨٨ ، هزینه های ساخت، محوطه سازی و آماده سازی مسکن مهر از دو بخش آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی که در نهایت توسط متقاضیان پرداخت خواهد شد، برآورد شده است.

پیرفرشی‌گفت: دریافت یارانه پرداختی دولت برای تکمیل مسکن مهر پردیس بر اساس مصوبات دریافتی، از تمامی مالکان قانونی و قابل وصول است.

وی با اشاره به اعلام مسیر درست دریافت مصوبات قانونی توسط محمدتقی زاده معاون عمرانی استاندار در مصاحبه تلوزیونی، اظهار داشت: مصوبه ای در خصوص غیر قانونی بودن و یا عدم دریافت آورده تکمیلی از سوی مالکان مسکن مهر صادر نشده است.

عضوموظف هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید پردیس گفت: مصوبه دریافت آورده تکمیلی ۱۰ ماه گذشته در آبان ماه سال ۹۸ صادر شده و این شرکت بر اساس مصوبات دریافتی می‌توانست تمامی مبالغ افزایش قیمت را از همه ثبت نام کنندگان و و مالکان مسکن مهر پردیس دریافت کند.

وی ادامه داد: بر اساس دستور محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی و انوشیروان محسنی بند پی استاندار و به منظور حمایت کامل از گروه هدف مسکن مهر ومتقاضیان دوره اول  این مصوبه تاکنون عملیاتی نشده بود.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و پیش بینی  می‌شود پس از بارگزاری کامل جمعیتی مسکن مهر، جمعیت این شهرستان به ۷۰۰ هزار نفربرسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha