۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83808955
۰ نفر

برچسب‌ها

پایگاههای فوق‌العاده اهدای خون در مشهد فعالند

مشهد- ایرنا- سه پایگاه سازمان انتقال خون همزمان با ایام سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در سطح شهر مشهد پذیرای شهروندان داوطلب برای اهدای خون به منظور کمک به بیماران نیازمند هستند.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) واقع در میدان شریعتی، پایگاه امید واقع در نبش خیابان شیرازی و پایگاه شهید سلیمانی واقع در آزادشهر طی روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه فعال هستند.
دکتر مجید عبداللهی افزود: پایگاه‌های فعال اهدای خون در این ایام در نوبت صبح از ساعت ۸:۳۰  تا ۱۳ آماده پذیرش نیکوکارانی هستند که می خواهند خون خود را به نیازمندان هدیه دهند. 
وی ادامه داد: در حال حاضر ذخایر خونی در استان خراسان رضوی رو به کاهش است و  از همه هم استانیهای نیکوکار دعوت می‌شود تا با حضور در پایگاه‌ها و اهدای خون خود به یاری بیماران نیازمند اهتمام ورزند.
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: نیاز به همه گروه‌های خونی وجود دارد و در صورتی که مراجعه داوطلبان در چند روز آینده به پایگاهها افزایش نیابد، پاسخگویی به بیماران با چالش مواجه خواهد شد.
عبداللهی افزود: نیاز به خون همیشگی است و از همه اقشار جامعه درخواست می‌شود اهدای خون را منوط به مناسبتها و ایام خاص نکنند. 

اداره کل انتقال خون خراسان رضوی پس از استان های تهران و فارس رتبه سوم را از نظر تولید خون در کشور داراست و تامین خون ۶۰ بیمارستان در استان خراسان رضوی را بر عهده دارد.

۱۲ پایگاه اهدای خون در خراسان رضوی فعال است که ۶ پایگاه از این تعداد در مشهد و هفت پایگاه در شهرستانهای نیشابور، کاشمر، سبزوار، گناباد، تربت‌جام، قوچان و تربت حیدریه دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =