۲۵ باشگاه متخلف ورزشی در اردبیل پلمب شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۵ باشگاه و اماکن ورزشی متخلف در این استان پلمب شده است.

 سجاد انوشیروانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا در جامعه تاکنون هزار و ۵۰۰ بار از اماکن و باشگاه‌های ورزشی در استان بازرسی شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۵۱۰ باشگاه خصوصی و ۳۰۰ اماکن ورزشی دولتی در استان اردبیل اظهارداشت: از این تعداد ۲۵ اماکن و باشگاه ورزشی متخلف به علت عدم توجه به تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی و یا عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلامی پلمب شده است.

وی با تقدیر از همکاری متولیان اماکن و باشگاه‌های ورزشی با اداره کل ورزش و جوانان استان مبنی بر تعطیلی آنها در ایام شیوع ویروس کرونا بیان‌کرد: تعطیلی اماکن ورزشی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه و سلامتی ورزشکاران نقش بسزایی داشته است.

او اضافه‌کرد: آخرین تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا در مورد بازگشایی و نحوه فعالیت اماکن و باشگاه‌های ورزشی به تمامی شهرستان‌های استان اعلام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه‌داد: باشگاه‌های ورزشی می‌توانند پس از گندزدایی و ضدعفونی و رعایت اصول بهداشتی اعلامی شروع به فعالیت کنند.

انوشیروانی با بیان اینکه اماکن و باشگاه‌های ورزشی باید برای شروع فعالیت در سامانه وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده و کد فعالیت دریافت کنند، گفت: همچنین علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید اقدام به نصب بروشور و بنر برای آگاه‌سازی ورزشکاران کنند.

وی از تشدید نظارت بر اماکن ورزش خصوصی و دولتی خبر داد و افزود: مسوولان محیط‌های ورزشی باید قوانین و مقررات موجود و اعلامی را رعایت کنند.

او اظهارداشت: با متولیان اماکن ورزشی که دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با کرونا را رعایت نکنند بدون اغماض و به طور قاطع برخورد خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =