آب مورد نیاز تالاب صالحیه نظرآباد  تامین می شود

کرج - ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز گفت: آب مورد نیاز تالاب صالحیه شهرستان نظرآباد با کمک شرکت آب منطقه ای استان البرز تامین خواهد شد.

فردین حکیمی روز سه شنبه در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری محیط زیست و آب منطقه ای البرز در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش می کنیم تا بتوانیم حق آبه تالاب صالحیه را بگیریم.
وی با اشاره به موارد منعقد شده در این تفاهم نامه عنوان کرد: پیشگیری از آلایندگی، شناسایی منابع آلاینده و حفاظت کمی و کیفی از موارد اصلی و مهم منعقد شده در تفاهم نامه محیط زیست و آب منطقه ای استان است.
وی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه در مسایلی ازجمله جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها، تامین حق آبه تالاب ها، حفظ حریم رودخانه ها و برگزاری کارگاه های آموزشی و فرهنگ سازی اقدامات مشترک صورت می گیرد.

حکیمی با بیان اینکه آموزش و فرهنگ سازی نقش بسیاری در حفظ منابع محیط زیستی دارد خاطر نشان کرد: در مسایل محیط زیستی به ویژه منابع آبی با آموزش و فرهنگ سازی می توان در کاهش مصرف آب و جلوگیری از آلودگی آن با کمک دستگاه هایی از جمله آب منطقه ای برنامه ریزی های خوبی انجام داد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز افزود: همچنین با توجه به اینکه در حوزه وضعیت کیفی آب محیط زیست و آب منطقه ای استان ایستگاه سنجش آب در رودخانه های کرج و طالقان دارند با تجمیع اطلاعات هر ٢ دستگاه می توان بهره برداری های لازم را برای رسیدن به اهداف مورد نظر داشت.
وی ادامه داد: استفاده از مطالعات تعیین حریم بستر تالاب صالحیه که توسط آب منطقه ای استان صورت گرفته و آلودگی رودخانه به مواد نفتی که هر ٢دستگاه به صورت جدی با آن برخورد می کنند از دیگر موضوعاتی است که محیط زیست و آب منطقه ای همکاری های مشترک خواهند داشت.

تالاب صالحیه به وسعت بیش از ۱۰ هزار هکتار در غرب استان البرز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =