همایش روز جهانی دوچرخه‌سواری در مهاباد برگزار شد

مهاباد- ایرنا- همایش دوچرخه‌سواری همگانی با حضور بیش از ۱۵۰ رکابزن در قالب سه تیم به مناسبت روز جهانی دوچرخه‌سواری امروز، سه‌شنبه در مهاباد برگزار شد.

رییس هیات دوچرخه‌سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این همایش دوچرخه‌سواران ضمن رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی در قالب سه تیم ۵۰ نفره در سه محله مختلف سطح شهر مسیرهای چهار کیلومتری را رکاب زدند و روز جهانی دوچرخه سواری را گرامی داشتند.

دیاکو توتونچی با اشاره به برگزاری منظم و مداوم پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهرستان افزود: امسال نیز ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی تلاش می‌کنیم همایش دوچرخه‌سواری هر هفته به مناسبت طرح ملی پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو را در سطح شهرستان برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: مهمترین هدف این همایش ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و ایجاد رغبت بیشتر در شهروندان برای پرداختن به ورزش‌های همگانی با هدف داشتن جامعه‌ای سالم در آینده است.

وی با اشاره به اینکه این همایش همگانی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان، حفظ سلامت روحی و جسمی افراد را نیز به دنبال دارد بیان کرد: شهروندان با حضور در همایش‌های دوچرخه‌سواری، زمینه آشنایی فرزندان خود را با این رشته ورزشی سالم و مفرح نیز فراهم کنند.

رشته دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان جوانان و نوجوانان مهابادی است.

یکی از جدیدترین مناسبت‌های تقویم جهانی، روز جهانی دوچرخه‌سواری است؛ پارسال، سازمان ملل با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و افزایش استفاده از آن به عنوان مناسب‌ترین وسیله نقلیه برای تمام کشورهای دنیا، سوم ژوئن برابر با ۱۳ خرداد را به عنوان روز جهانی دوچرخه‌سواری معرفی کرد، تصمیمی که با توافق ۱۹۳ کشور جهان اتخاذ شد.

پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو نیز کمپینی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی راه اندازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =