ایستادگی در مقابل زورگویان مهمترین سیاست فکری و عملی امام خمینی بود

سنندج - ایرنا - فرماندار سنندج گفت: توصیه به ایستادگی مظلومان در برابر زورگویان و استعمارگران جهان، از مهمترین سیاست‌های فکری و عملی امام خمینی (ره) بود که توانست با تکیه بر حمایت مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

محمدابراهیم زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) معتقد بود که باید در برابر استعمارگران و کسانی که در پی غارت ثروت‌های مردم مظلوم جهان هستند، ایستاد و مقاومت کرد.

وی با بیان اینکه این سیاست امام همواره مورد توجه ملت‌های آزادی‌خواه جهان است، افزود: همین اندیشه بنیانگذار انقلاب اسلامی، سرمشقی برای مردم دیگر کشورهای دنیا شده است.

فرماندار سنندج یادآور شد: آن چیزی که در سیاست‌های امام(ره) بسیار نمود داشت، تعامل با دنیا، در کنار ایستادگی در برابر مدعیان دروغین آزادی و چپاولگران ثروت‌های مظلومان در کشورهای مختلف بود.

زارعی به مصمم بودن امام(ره) برای سرنگونی رژیم طاغوت و نجات مردم از استبداد اشاره کرد و گفت: این رهبر عالیقدر تمام تلاش خود را به کار برد تا مردم از سه اصل استقلال کشور، آزادی و جمهوریت بهره‌مند شوند و این مهم اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه امام خمینی به قانون اساسی توجه ویژه‌ای داشت، اضافه کرد: جمهوریت و تفکیک قوا، اصل بسیار مهمی است که با همت امام و مردم در کشورمان اجرایی شد و اکنون ثمره آن را می‌بینیم.

فرماندار سنندج گفت: نکته قابل تامل دیگر این بود که امام راحل با تمام توان در کنار مردم و نیروهای انقلابی بود و وحدت را در میان اقشار مختلف جامعه ایجاد و حفظ کرد.

زارعی با بیان اینکه مسوولان نیز باید اندیشه‌های فکری و عملی امام(ره) و رهبر معظم انقلاب را سرمشق امور قرار دهند، یادآور شد: همه باید در کنار هم، ضمن پیروی از آرمان‌های انقلاب اسلامی، برای توسعه و پیشرفت کشور گام برداریم.

امام خمینی ۳۰ شهریـور ۱۲۸۱ هجری شمسی در شهرستان خمین از توابع استان مرکزی به دنیا آمد و در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ به ملکوت اعلی پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =