اندیشه‌های امام و رهبری درحوزه‌های علمیه ترویج شود

قم - ایرنا - مدیرحوزه‌های علمیه گفت: اجرایی سازی طرحی جامع برای تبیین و ترویج اندیشه‌های امامین انقلاب درحوزه‌های علمیه و همچنین تهیه و سامان‌دهی برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی، تبلیغی و بین‌المللی متناسب با آن ضروری است.

به گزارش روز سه‌شنبه مرکز خبر حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در جلسه شورای معاونان حوزه، ضمن تجلیل و بزرگداشت سالروز ۱۴ و ۱۵ خرداد، نام و شخصیت حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵خرداد را گرامی داشت و مأموریت حوزه‌های علمیه را شناخت، گفتمان‌سازی، جهانی‌سازی و تمدن‌سازی در راستای اندیشه امام خمینی(ره) و درامتداد قیام ۱۵خرداد معرفی کرد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: شخصیت علمی حضرت امام راحل در قله حوزه‌های علمیه است و ابعادی چندضلعی در فقه، فلسفه و عرفان دارند که عمده صاحب‌نظری خود را در سنین جوانی به‌ دست آوردند که حکایت از عمق و وسعت علمی و معرفتی ایشان دارد.

وی ابراز داشت: ابعاد اخلاقی و فضایل روحی و معنوی، هوش و فراست سیاسی و مدیریت تاریخی ایشان نیز از این شخصیت جامع‌الاطراف و جامع‌الاضلاع، شخصیتی کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر ساخته است.

مدیر حوزه‌های علمیه ضمن تبیین رسالت حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره)، اجرایی سازی طرحی جامع برای تبیین و ترویج اندیشه‌های امامین انقلاب در حوزه‌های علمیه و همچنین تهیه و سامان‌دهی برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی، تبلیغی و بین‌المللی متناسب با آن طرح را ضروری دانست.

عضو فقهای شورای نگهبان ضمن تجلیل از قیام ۱۵خرداد، این حادثه را نقطه عطفی در تاریخ حوزه‌های علمیه در مسیر انقلاب‌سازی، تاریخ‌سازی و تمدن‌سازی عنوان کرد و گفت: باید در دبیرخانه یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه، نهضت و شخصیت حضرت امام (ره) به‌ عنوان درخشان‌ترین فصل در تاریخ حوزه‌های علمیه برجسته و تبیین، تشریح و مستند شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =