زمان آزمون المپیاد علمی استعدادهای درخشان البرز اعلام شد

کرج - ایرنا - رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان البرز، زمان آزمون المپیاد های علمی و مدارس استعدادهای درخشان در این استان را اعلام کرد.

ابوالفضل شاه بیگ روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا اظهارداشت: بیش از ۱۰ هزار دانش آموز برای شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان استان البرزثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه این دانش آموزان برای ورود به پایه هفتم ودهم دوره متوسطه به رقابت می پردازند، خاطرنشان کرد: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ۲۷ تیرماه ۹۹ برگزار می شود.

شاه بیگ تصریح کرد: این آزمون درساعت ۹ صبح روز  ۲۷ تیرماه برای دانش آموزان پایه ششم به هفتم و ساعت ۱۴ برای دانش آموزان پایه نهم به دهم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برنامه ریزی و برگزارمی شود.

وی اضافه کرد: برای تمامی ثبت نام شدگان آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ کارت های ورود به جلسه آزمون تهیه شده است زیرا به همراه داشتن کارت شناسایی الزامی است.

شاه بیگ ادامه داد: ازبین شرکت کنندگان ۲۴۸ دانش آموز دختر و ۱۹۸ دانش آموز پسردر پایه دهم برای ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان البرزپذیرش می شوند.

وی بیان داشت: درپایه  هفتم نیز ۴۰۲ دانش آموزدختر و۳۶۰ پسرپذیرفته می شوند.

رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان استان البرزبه آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشوراشاره وعنوان کرد: این آزمون ازبیستم تا ۲۶ تیرماه ۹۹ برگزارو نتایج قطعی آن نیز در ۱۵ شهریورماه اعلام می شود.

شاه بیگ گفت: درمرحله اول المپیادهای علمی یک هزار و ۷۱۹ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۳۵۶ نفر به مرحله دوم راه یافتند.

استان البرز ۱۷ مدرسه استعدادهای درخشان دارد.

جمعیت کل دانش آموزی استان ۵۰۰ هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =