حمایت سه میلیون نفری مردم هنگ کنگ از لایحه امنیت ملی این منطقه

پکن- ایرنا- حدود دو میلیون و ۹۲۰ هزار تن از مردم و شخصیت های محافل مختلف هنگ کنگ در روزهای اخیر از تصمیم مجلس ملی نمایندگان خلق چین مربوط به هنگ کنگ، حمایت کردند.

به گزارش ایرنا از شینهوا، انجمن "اتحاد قانون گذاری امنیت ملی هنگ کنگ" در ۸ روز گذشته به روش های مختلف بیش از ۲ میلیون و ۹۲۰ هزار امضا برای حمایت از تصمیم کنگره خلق چین جمع آوری کرده است.

کنگره ملی خلق چین روز پنجشنبه سوم خرداد با قاطعیت تمام و با ۲۸۷۸ رای موافق در مقابل یک رای مخالف و ۶ رای ممتنع، لایحه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف مقابله با استقلال، براندازی، تروریسم و ‌دخالت های خارجی در این منطقه تصویب کرد.

تصویب این قطعنامه بدین معنا است که کنگره ملی خلق چین اجازه دارد تا قانونی را پیشنهاد و ارایه کند که بر اساس آن با جدایی طلبان، براندازان، تروریست ها و دسیسه گران همکار با دولت های ذی نفوذ خارجی در هنگ کنگ، مقابله می شود.

بعد از ظهر روز گذشته /دوشنبه/ امضاها به دفتر ارتباط دولت مرکزی در هنگ کنگ ارایه و ابراز امیدواری شد که توسط این دفتر تمایل مردم هنگ کنگ برای حمایت قاطعانه از هنگ کنگ و تدوین و حفظ قوانین امنیت ملی در هنگ کنگ به دولت مرکزی انتقال داده شود.

"لوئو هوی نینگ" مدیر دفتر ارتباط دولت مرکزی چین در هنگ کنگ اظهار کرد که ظرف فقط ۸ روز، ۲ میلیون و ۹۲۰ امضا جمع آوری شد که کاملا اراده مردم هنگ کنگ برای حمایت از لایحه امنیت ملی این منطقه را نشان داده است.

در همین روز روسای پنچ دانشگاه هنگ کنگ از جمله دانشگاه مرکزی هنگ کنگ، دانشگاه زبان چینی هنگ کنگ، دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ، دانشگاه لینگ نان هنگ کنگ و دانشگاه آموزش و تربیت هنگ کنگ بیانیه مشترک منتشر کرده و اظهار کردند که کاملا از سیاست "یک کشور- دو نظام" حمایت می کنند و لزوم تصویب قانون امنیت ملی را درک کرده و حق آزادی بیان، مطبوعات، نشر و اجتماع تضمین شده توسط قانون اساسی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ جمهوری خلق چین را گرامی می دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =