۵۰ میلیارد ریال اعتبار ملی به طرح‌های ورزشی استان مرکزی اختصاص می‌یابد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشستی که در خصوص مسائل استان برگزار شد، با اختصاص ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل طرح‌های ورزشی این استان موافقت کرد و در این خصوص قول مساعد داد.

سید «علی آقازاده» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نشست  امروز با حضور دکتر محمدباقر نوبخت در خصوص برخی مسایل و مشکلات استان مرکزی در تهران برگزار شد که با توفیقات خوبی همراه بود.

وی بیان کرد: اگر این میزان اعتبار به موقع به استان تخصیص یابد، تا پایان سال جاری، ۶۰۰ میلیارد ریال پروژه ورزشی در استان مرکزی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار مرکزی ادامه داد: در این نشست در خصوص تکمیل پروژه بیمارستان ولیصعر (عج) اراک نیز تصمیماتی اتخاذ شد و مقرر شد یک‌هزار میلیارد ریال بودجه امسال این طرح افزایش یابد.

آقازاده عنوان کرد: روند پروژه بیمارستان با جدیت در حال پیگیری است و هر ۲ هفته یکبار نشستی در خصوص آخرین اقدامات این طرح با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و رئیس کل دادگستری این استان برگزار می‌شود.

وی گفت: مسکن مددجویان کمیته امداد خمینی (ره) در استان مرکزی از دیگر موارد مطرح شده بود که در این راستا نیز مقرر شد نخستین مرحله اعتباری این طرح از سهم ۳۵۰ میلیارد ریالی دولت به مبلغ ۱۲۵ میلیارد ریال به زودی در اختیار استان قرار گیرد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش  از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =