فدراسیون فوتبال: در مکاتبات فیفا هیچ اشاره‌ای به واژه «تعلیق» نشده است

تهران- ایرنا- فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در مکاتبات فدراسیون بین‌المللی فوتبال درباره اصلاح اساسنامه، هیچ اشاره‌ای به واژه «تعلیق» نشده است.

در روزهای اخیر خبرهایی درباره ضرب‌الاجل فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) به فدراسیون ایران منتشر شده بود. امروز هم برخی رسانه‌ها روز جمعه ۱۶ خرداد را آخرین مهلت ایران برای اجرای شروط مورد نظر فیفا اعلام کردند. حتی خبر تعلیق فوتبال ایران هم از سوی برخی منابع خبری منتشر شد.

پس از این اتفاقات، فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای، تعلیق این فدراسیون را تکذیب و دامن زدن به این «شایعه» را خلاف منافع ملی عنوان کرد.

در بخشی اطلاعیه فدراسیون فوتبال آمده است: فرایند اصلاح و تنظیم پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال منطبق با جدول زمان‌بندی که پیش از این به تایید فیفا رسیده همچنان در حال پیگیری است و این فدراسیون به تعهدات ملی و بین المللی خود پایبند است. فدراسیون فوتبال پس از جمع‌آوری نظرات اعضای مجمع، منطبق با جدول زمان‌بندی، متن پیش‌نویس اساسنامه جدید را به فیفا ارسال کرد. طبق برنامه، روز جمعه هفته گذشته پاسخ فیفا شامل موارد اصلاحی دریافت شد.

در ادامه اطلاعیه فدراسیون فوتبال آمده است:‌ مجموعه موارد اصلاحی برخلاف شایعه کذب منتشر شده، بسیار محدود بوده و برخی اصطلاحات مورد نظر فیفا نیز با همکاری و هماهنگی کمیته تدوین مقررات فدراسیون در حال اعمال و اجراست. فیفا طبق روال و ضوابط همیشگی موعد زمانی ارسال پاسخ و متن اصلاح‌شده اساسنامه از سوی فدراسیون ایران را تعیین و اعلام کرده که این روندی متداول و عادی در مبادله اسناد مشابه تلقی می‌شود. فدراسیون فوتبال ایران طبق روال خود بازهم در موعد مقرر نسبت به ارسال متن پیش‌نویس اصلاح‌شده اقدام می‌کند.

فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از اطلاعیه خود آورده است: نکته تاسف‌برانگیز برداشت‌های نادرست، غیرواقعی و هدفمند علیه منافع فوتبال ملی ایران در این موضوع است. انتشار شایعات غیرواقعی به خصوص اشاره به واژه «تعلیق» که به هیچ عنوان منطبق با واقعیت نیست و در هیچکدام از مکاتبات فیفا با فدراسیون ایران به آن اشاره نشده و تنها موجب ایجاد نگرانی بی‌مورد در جامعه و به خصوص علاقمندان به فوتبال می‌شود.

در بخش دیگری از اطلاعیه فدراسیون آمده است: از رسانه‌های محترم درخواست می‌شود در این مسیر حساس و فرایند سرنوشت‌ساز اصلاح اساسنامه که نقشه راه آینده فوتبال ایران را ترسیم خواهد کرد مثل همیشه همراه و حامی منافع ملی فوتبال کشور باشند چرا که بدون تردید دامن زدن به شایعه تعلیق برخلاف منافع ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =