شهادت ۳ هزار کودک فلسطینی از انتفاضه الأقصی تاکنون

تهران-ایرنا- وزارت اطلاع‌رسانی تشکیلات خودگردان فلسطین به مناسبت روز کودک فلسطینی آماری را منتشر کرده که براساس آن در بیست سال اخیر ۳ هزار کودک فلسطینی شهید و ده‌ها هزار کودک دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، وزارت اطلاع‌رسانی تشکیلات خودگردان فلسطین به مناسبت روز کودک فلسطینی (پنجم آوریل) اعلام کرد، نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به تعرض‌های خود علیه کودکان فلسطینی ادامه می‌دهند و از آغاز انتقاضه الاقصی ۲۰۰۰/۹/۲۸ تا پایان ماه اکتبر ۲۰۱۹ بیش از ۳۰۰۰ کودک به شهادت رسیده‌اند و ده‌ها هزار کودک دیگر زخمی شده‌اند.

براساس این آمار، از شانزدهم دسامبر ۲۰۱۶ که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قدس را پایتخت رژیم اسرائیل خواند تا پایان سال ۲۰۱۹، یکصد و ۱۴ کودک فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و هزاران نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است که نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای ۲۰۱۹ تاکنون ۴۷۵ کودک زیر ۱۸ سال و از ابتدای ۲۰۲۰  تا ماه مارس، ۲۶۴ کودک را بازداشت کرده‌اند.

بر اساس آمار باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی همچنین، ۲۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی بازداشت هستند و ۹۵ درصد کودک فلسطینی در بازداشت مورد شکنجه و آزار قرار می‌گیرند و بازجویان صهیونیستی به زور از آنها اعتراف می‌گیرند.

 در ادامه این گزارش آمده، رژیم صهیونیستی سالانه بین ۷۰۰ تا هزار کودک فلسطینی را بازداشت می‌کرده اما از آغاز سال ۲۰۱۵ این آمار بیشتر شده و به حدود ۲۰۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha