معرفی امام خمینی (ره) به جهانیان دربستر فضای مجازی

تهران- ایرنا- رئیس سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی از برگزاری ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و معرفی ابعاد وجودی و شخصیتی وی به جهانیان در بستر فضای مجازی توسط این سازمان و رایزنان فرهنگی در خارج کشور خبرداد.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، با تسلیت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، افزود: در حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان باعث تداوم تعطیلی بسیاری از مراکز فرهنگی شده است، اما نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور همچنان به اجرای برنامه‌های فرهنگی از طریق فضای مجازی می‌پردازند.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچون سال‌های قبل در سال جاری نیز مسئولیت اقدامات و پیگیری‌های مرتبط با بزرگداشت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال امام(ره) را در حوزه بین الملل عهده‌دار است.

بهره‌گیری از ابزارهای نوین رسانه‌ای برای معرفی امام(ره)

وی ادامه داد: این سازمان با شناسائی و بکارگیری شیوه‌های تأثیرگذار فرهنگی‌ و بهره‌گیری از ابزارهای نوین رسانه‌ای و فضای مجازی اقدام به معرفی ابعاد شخصیت بین‌المللی امام خمینی(ره) و اندیشه‌های بنیادین انقلاب اسلامی می‌کند.

ابراهیمی‌ترکمان با اشاره به اقدامات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بستر فضای مجازی گفت: به اذعان رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور و اندیشمندان و نخبگان دیگر کشورها، اقدامات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ایام شیوع ویروس کرونا، بازتاب بسیار خوبی داشته است. از این رو، به مناسبت بزرگداشت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) برگزاری برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی را شاهد خواهیم بود.

مرور برنامه های سازمان فرهنگ

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، افزود: این برنامه‌ها نشست‌های مجازی در قالب ویبنار در کشورهای خارجی، همایش‌های بین‌المللی مجازی با موضوع معرفی مقام و جایگاه امام خمینی(ره)، شب شعر مجازی، مسابقات مجازی فرهنگی، مسابقات کتاب خوانی با محوریت چهل حدیث و صحیفه امام خمینی(ره)، ترجمه و نشر دیوان امام خمینی(ره) به زبان بنگالی، نمایشگاه‌های مجازی عکس در کشورهای اروپایی و آفریقایی، تهیه و تدوین کلیپ‌های ویدیویی و پخش در تلویزیون کشورهای خارجی و انتشار نشریه‌های فرهنگی و قرآنی به زبان‌های مختلف را شامل می‌شود.

وی در ادامه سخنانش، انعکاس تصاویر و کلیپ‌های ویدیویی در صفحات اجتماعی و اپلیکیشن‌های نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور، انتشار مقالات نویسندگان و نخبگان فرهنگی کشورهای هدف در رسانه‌های خارج از کشور، میزگردهای تخصصی مجازی با موضوعات انقلاب اسلامی و سیره امام خمینی(ره) و معرفی ابعاد اخلاقی نهضت امام(ره) از نگاه تحلیل‌گران و نخبگان کشورها و توزیع بسته‌های فرهنگی ویژه ارتحال امام(ره) به رایزنان فرهنگی کشورمان را از دیگر اقدامات این سازمان در بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) برشمرد.

پخش سخنان رهبری به چند زبان دنیا

ابراهیمی‌ترکمان همچنین در ادامه ازپخش سخنرانی رهبرمعظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در روز ۱۴ خردادماه به مناسبت بزرگداشت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال امام(ره) به زبان‌های مختلف از طریق فضای مجازی و رسانه‌های خارجی خبر داد و گفت: ‌این برنامه نیز در دستور کار این سازمان قرار داده شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه بین‌المللی الهدی به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره)، اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نگاهی دیگر، مقالات نخبگان و تحلیل‌گران دینی و سیاسی جهان و نخبگان داخلی را در نشریات الطاهره، الوحده، محجوبه، اکو آو اسلام و زمزم توسط مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به این سازمان منتشر می‌کند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین در ادامه سخنان خود، فرارسیدن سالروز قیام ۱۵خرداد را نیز تسلیت و تعزیت گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =