امام راحل ملت ایران را در سایه انقلاب اسلامی از انزوای جهانی بیرون آورد

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: امام خمینی (ره) ملت ایران را در سایه انقلاب اسلامی از انزوای جهانی که در سایه حکومت پهلوی بود، بیرون آورد و ملتی قدرتمند به دنیا معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی روز سه شنبه در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در مصلی رشت برچیدن طومار حکومت ۲۵۰۰ ساله ستمشاهی در ایران به ویژه رژیم منحط و فاسد وابسته پهلوی را اولین هدف امام راحل عنوان و خاطرنشان کرد: ۴۰ سال از تاریخ نورانی انقلاب اسلامی می گذرد اما بعضی از بقایای رژیم منحوس پهلوی بر طبل توخالی خود می کوبند که حکومت، تنها حکومت آنها است.

وی با بیان اینکه امروز ستون و خیمه انقلاب اسلامی، پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب با همه فراز و نشیب ها و ریزش و رویش ها در جامعه استوار است، اظهار داشت: تجربه ۴۰ سال انقلاب اسلامی به ما نشان داد که همه دشمنان خارجی و داخلی تمامی امکانات خود را اعم از منابع انسانی و مادی در اختیار گرفتند تا راه امام را از مسیر منحرف کنند اما موفق نشدند.

وی پیشرفت، توسعه و قدرت اسلام ، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت را دومین هدف و تقرب انسان ها به خدا را از اهداف نهایی معمار کبیر انقلاب اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) در مدت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی از ملت ایران، ملتی ساخت که توانستند ایجاد کننده تحول در محاسبات زندگی دنیای بشر شود.

آیت الله فلاحتی در ادامه سخنانش با بیان اینکه امام خمینی (ره) ضعف کم بینی را از ما گرفت و به ما آموخت که می توانیم قله های سرافراز عالم را فتح کنیم، اظهار داشت: مردم ایران در سایه انقلاب به عزت والا دست یافتند و از تحقیری که قدرت های سلطه برای آنان ایجاد کردند، بیرون آمدند، همه این ها از آثار سه حرکت و اهداف بزرگ معمار کبیر انقلاب است.

وی با اشاره به موفقیت های ایران اسلامی در عرصه های مختلف خاطر نشان کرد: ایران به سرعت به سمت ابرقدرت شدن در حال حرکت است، اندیشمندان دانشگاه ها و غیره در آمریکای متحده، لاتین، اروپای شرقی و غربی اذعان دارند که ایران یک ابرقدرت بلامنازع است، ما این موفقیت ها را در سایه اسلام، قرآن کریم، پیامبر و اهل بیت، خون شهیدان و مردم خوب به دست آوردیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) جامعه بشری را اصلاح کرد، اظهار داشت: ریشه های تنومند انقلاب اسلامی که امام خمینی (ره) بنیان گذشته، تمام دنیای بشر را فرا گرفته که این مهم از آثار انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت مسئولیت پذیری مسئولان ، اتحاد و همدلی بین آنان و تکیه بر توان داخلی و جوانان خاطر نشان کرد: در سایه این موارد می توانیم آینده روشن تری داشته باشیم.

آیت الله فلاحتی در سخنانی یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد و شهید آیت الله احسانبخش نماینده اسبق ولی فقیه در استان گیلان را گرامی داشت.

مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام راحل با اجرای برنامه مداحی و سینه زنی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =